Skocz do zawartości

Brak Pieczątki W Paszporcie - Czy To Problem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich!

Byłam w usa w 2001 roku na tydzień, mam w paszporcie pieczątkę z data przekroczenia granicy usa, ale nie mam żadnego dowodu ani daty wylotu.

Chcę lecieć w tym roku na wakacje na 3 tygodnie i obawiam sie troche kontroli na granicy. Czy nie pomyślą, że przedłużyłam pobyt? Skąd będą wiedzieć kiedy wyleciałam?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam juz..wypełnialm ta biała kartecze w samolocie i oddawałam. Miałam tez cos przyczepione do paszportu zszywkami.. i chyba mi to zabrali..

Ehhh.. to bylo tak dawno ze nie pamietam szczegółów... sorry ;)

Jedyna pieczątka jaką posiadam to data kiedy przekroczyłam granice z usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mi ja zabrali to dobrze tak? czyli wiedzą ze nie przedłużyłam pobytu?

Dostałam wtedy pozwolenie na pobyt na pół roku wróciłam po tygodniu a piącztki z wyjazdów do innych krajów mam to z 2008roku. Teraz już praktycznie nigdzie nie daja piczatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pamiętasz, że oddałaś/zabrano Ci I-94 (biała karteczka przypięta zszywkami) przy wylocie z USA to wszystko ok - to jest standardowa procedura.

Mnie trafiło się, że urzędnik na JFK zapomniał zabrać tą karteczkę -> wtedy powinnaś odesłać ją na specjalny adres do Londynu (szczegóły są na stronie ambasady)

Jeśli nie pamiętasz czy zabrano Ci I-94 - tak jak sugerują koledzy - dobrze mieć ze sobą dokumenty/kopie potwierdzające, że robiłaś coś po powrocie. Oczywiście kopia kart pokładowych z lotu powrotnego (kopia biletu itp.) też bardzo dobrze spełni tu swoje zadania.

Kiedy jedziesz na wakacje? Jakieś konkretne plany? Też się wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...