Skocz do zawartości

Kilka Ważnych Pytań...pomożcie;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań byc moze pojawaiały sie juz one na tym forum lub gdzie indziej ale nie wypominajcie mi tego tylko po prostu jesli nei chcesz to nie odp i tyle;) Ja licze na Wasza zyczliwosc no wiec..

1. Jaki jest poziom na studiach w Usa wiem ze to ciezko powiedziec bo jest to bardzo zroznicowane ale ogolnie mozna powiedziec na co jest kladziony nacisk? Jakie jest podejscie nauczycieli do studentow? I czy trzeba mega zakuwac zeby zdawac czy raczej praktyka? No i jak ze znajomoscia jezyka czy jest duza trudnosc w przyswajaniu materialu iitd? Jak wyglada system poprawkowy np ? I wiele innych rzeczy na ten temat po prostu napiszcie z wlasnego doswiadczenia...

2. Czy jesli ukoncze tutaj licencjat i bede chcial przeniesc sie do Usa od jakiego poziomu bede mogł zaczac? Aktualnie jestem na drugim roku AWF i planowalbym w Usa studiowac Physical education.

3. Planuje wyjazd poprzez firme Prostudy. Mial ktos z nia doczynienia? Wiarygodna? Co mozecie powiedziec o niej z wlasnego doswiadczenia lub innych ktorych znacie?

Z gory dzieki za odpowiedzi i poswiecenie czasu:)

PS. Pewni ejeszcze wyniknie kilka innych pytan jesli mi sie cos przypomni to jak na razie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skonczysz studia musisz ewaluowac dyplom i wtedy zobaczysz czy dostaniesz bachelor (BS) czy nie (moga nie uznac ci polskiego dyplomu w zaleznosci od liczby i ilosci przedmiotow ktore miales). z BS w kieszeni mozesz zdawac na poziom graduate (Master MS lub PhD - doktorat). ja jestem na PhD i uczyc sie trzeba 5 razy tyle co w Polsce. przede wszytskim dlatego ze wykladowcy zadaja mnotswo "prac domowych" i generalnie kontakt i zajecia wygladaja bardziej jak w liceum.. nie ma wizji wielkiego pana profesora do ktorego strach sie odezwac. nie ma tez miejsca dla leserow. zero sciagania (zero tolerancji) nawet prace domowa musisz sam napisac bo nikt ci nie da odpisac.

nacisk kladziony jest na pracowitosc. bardzo czesto 10-15% oceny koncowej to udzielanie sie na zajeciach i przychodzenie przygotowanym. na wykladach dobrze jest zadawac pytania itp.

na firmach sie nie znam. pamietaj ze za MS zaplacisz mase kasy (chyba ze jakies stypendium sportowe ale musisz wymiatac!). PhD moga byc za darmo. zalezy od kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...