Skocz do zawartości

Expedia, Orbitz, Jak Zapłacić ?


shawn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Założyłem sobie konto walutowe w WBK. Z "wypukłą" kartą MasterCard.

Jednak nie wiem czy będzie ona honorowana przez serwisy expedia.com, orbitz.com itp.

Próbował już ktoś płacić tą kartą, lub inną wydaną w Polsce?

W banku twierdzą, że powinno wszystko być w porządku.

Kupiłem rzeczy na amerykańskim ebay'u (paypal) i wszystko było okej, ale jak

próbowałem zabukować bilet na stronie http://statuecruises.com/ to wyskakuje błąd.

Nie wiem czy jest problem z kartą czy z ich stroną.

Nie chcę, żeby po przylocie do USA okazało się, że tą kartą nie mogę kupić biletu na samolot przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polskimi kartami kredytowymi (wypukłymi) jest czasme problem przy płaceniu w internecie. Amerykanskie strony wymagaja podania

"billing address" w celu weryfikacji wlasciela karty. Niestety nie zawsze jest mozliwosc wstawic adres innego kraju niz USA bo wymagana jest np informacja o stanie, zip code w postaci amerykanskej itp. Ja probujac placic w servisach nie posiadajacych opcji paypal nie moglam placic kredytowka polska wlasnie z tego powodu. Nie wiem czy te strony ktore podales wymagaja informacji o billing address ale expedia chyba tak, wiec niestety moze okazac sie ze nie mozesz nia zaplacic. O ile pamietam tylko na jakims jednym servisie moglam wybrac kraj polska i tranazkcja "przeszla". Jesli na stronach mozna placic paypalem masz problem z glowy.

PS. moze jest jakis nr w stylu 0 800 aby zaplacic przez konsultanata, wtedy moez sie okacac ze polski billing address zadziala. A i jeszcze jest opcja jezeli lecisz na dluzej aby zalozyc zwykle checking account, wszytkie katrty wydawane w usa - rowniez zwykle debetowki sa wypukle i akceptowane w usa. Czas oczekiwania na karte ok 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dwóch lat mam kare Master Card o konta walutowego w BZWBK. Używałem ze 3 razy płacąc na Expedia.com i nigdy nie miałem żadnych problemów.

Oprócz tego wielokrotnie płaciłem przy użyciu tej karty za hotele, wypożyczanie samochodów etc. i z tego co pamiętam chyba tylko raz transakcja nie była zatwierdzona jak płaciłem za NYPass. Też wyskoczył jakiś błąd, została założona blokada na koncie która po tygodniu została automatycznie zdjęta i transakcja nie została zrealizowana.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z tej karty, dzięki temu wiem czy obciążenie rachunku jest zgodne z tym co powinno być i nie muszę przeliczać czy po przewalutowaniu jest wszystko w porządku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam ten sam problem co zalozyciel tego tematu. dzis nie moglam zaplacic przez internetowy sklep abercrombie karta visa, poszlam do banku i tam udzielono mi informacji, ze musze miec karte kredytowa, ale rowniez w mbanku poinformowano mnie o eKarcie. czy ktos z Was moze powiedziec, ktora karta jest lepsza i ktora portale amerykanskie przyjmuja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co zalozyciel tego tematu. dzis nie moglam zaplacic przez internetowy sklep abercrombie karta visa, poszlam do banku i tam udzielono mi informacji, ze musze miec karte kredytowa, ale rowniez w mbanku poinformowano mnie o eKarcie. czy ktos z Was moze powiedziec, ktora karta jest lepsza i ktora portale amerykanskie przyjmuja??

Ja wolę e-kartę bo jest prepaid.

Jeszcze nie miałem sytuacji, żeby nie udało mi się nią zapłacić. Jednak zdarzyło mi się ze dwa razy, że karta została odrzucona przy pierwszej próbie płatności, ponowienie próby parę minut później kończyło się sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...