Skocz do zawartości

mathew75

Użytkownik
 • Zawartość

  276
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2

O mathew75

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Ostatnie wizyty

4435 wyświetleń profilu
 1. Wiza a aresztowanie

  Gołym okiem widać, że przyznawanie wiz to loteria a procent odmów jest ustalany odgórnie...
 2. Zniesienie Wiz

  Procent odmów wiz w 2016 roku - 5,37% Jeden procent mniej niż rok temu. https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Non-Immigrant-Statistics/RefusalRates/FY16.pdf
 3. Jeśli przesiadka jest w obrębie tego samego terminala, to nie powinno być problemów. Miałem kiedyś przesiadkę z T3 na T5. Trafiłem na ogromną kolejke do kontroli dokumentów i do security. 1,5h mi zajęło, choć po godzinie czekania poszedłem fast trackiem. Innym razem, na takiej samej przesiadce, nie było wcale (prawie) ludzi. W Twoim przypadku, odchodzi jazda autobusem, pomiędzy terminalami i dojazd kolejką do 5B lub 5C. Nie wiem, czy czeka Cię security check. Coraz częściej mi się to zdarza przy przesiadkach.
 4. Dane APIS ???

  APIS to dane które trzeba podać linii lotniczej przed wylotem. Bez znaczenia kiedy to zrobisz. Możesz to podać przy kupnie biletu, przy odprawie on line czy już na samym lotnisku. Nic nie drukujesz. To nie jest żaden dokument. I-94 był drukiem imigracyjnym (papierowym), który trzeba było wypełnić przed rozmową na granicy. Teraz już nie trzeba. Odbywa się to automatycznie - drogą elektroniczną.
 5. Dobrze. Przerysowałem. Powiedział " jest pan nierozsądny " I dał mu do zrozumienia, że jest idiotą Teraz dobrze?
 6. Czytałem o przypadku, gdzie zwinęli gościa, który przyjechał na lotnisko po znajomego. Jakiś urzędnik usłyszał rozmowę telefoniczną, z której mogło wynikać, że gość przebywa w USA nielegalnie. Rozmowa była po polsku a urzędnik był z pochodzenia naszym rodakiem . Ponoć powiedział mu już po wszystkim, że jest idiotą bo będąc nielegalnie, nie powinien zbliżać się do granicy. Widocznie przepisy w USA na to pozwalają.
 7. Tickets.pl Dlaczego Taki Tani?

  Ok Ja trochę boje się kupować u agentów. Mimo tego, często to robię i lecę z duszą na ramieniu
 8. Tickets.pl Dlaczego Taki Tani?

  Fakt. Kayak jest akurat złym przykładem, bo wyszukuje połączenia RÓWNIEŻ na stronach linii lotniczych i innych agentów. Właśnie o tym pisałem w swoim poście. I nie jestem pewien czy to jest kwestia kupowania przez agenta oddzielnych biletów. Ale może się mylę. Zgadza się. Możesz zarządzać swoją rezerwacją z poziomu strony linii lotniczej. Ba ! Możesz się odprawić on line. Ale jeśli następuje zmiana na którymś odcinku lotu, to tej zmiany dokonuje pośrednik u którego kupiłeś bilet. Linia może to zrobić (i pewnie często robi) ale nie musi. Dowód? Przeczytaj post eplo. Takich sytuacji jest cała masa. Za odwołany lot, z przyczyn zależnych od przewoźnika (np usterka techniczna, strajk personelu itp.), odpowiada przewoźnik. Oczywiście w takich przypadkach dostaniesz od LINII przebukowanie czy odszkodowanie. Jeśli segmenty Ci się posypią z powodów pogodowych, już nie MUSI być tak różowo i może się zdarzyć, że linia odeśle Cię właśnie do agenta. Jest cała masa takich przypadków. A nie jest tak, że kupując bilet u agenta (pośrednik zarejestrowany na Ukrainie lub w USA), podpisujesz de facto umowę na przelot z agentem a nie z linią lotniczą? Jak to wygląda od strony prawnej w UE ?
 9. Tickets.pl Dlaczego Taki Tani?

  Jeśli lot odbywa się rozkładowo, nie ma problemów. Kłopoty zaczynają się w przypadku odwołania. Wtedy linia lotnicza nie chce i nie musi się pasażerem zajmować. Zwykle organizują alternatywne połączenia (czasem z noclegiem w hotelu) dla pasażerów kupujących bilety bezpośrednio u nich. Pasażerowie kupujący u pośrednika (Tickets.pl, Expedia, Kayak itp.) muszą załatwiać przebukowania z pośrednikiem. Czasem jest to proste, bo pośrednik robi to sam, ale czasem ludzie przechodzą horror. Szczególnie na przesiadkach, gdy posypie się drugi segment a pasażer jest już na lotnisku przesiadkowym. Czytałem historie od których włosy na głowie dęba stają. Podróż przez pół świata, trwająca 40-50h, z trzema lub czterema przesiadkami i koczowaniem na lotniskach po nocy... Osobiście kupuję bilety na różnych Kayakach i Expediach, ale pewniej się czuję kupując na stronie linii
 10. Dojazd z Lotnisko Los Angeles LAX do Hollywood

  Dobra opcja, jeśli się nie śpieszysz. Korzystałem w Orlando. Dowożą pod sam hotel, ale tak jak napisała cytowana koleżanka, kierowcy optymalizują trasę, więc możesz objechać wcześniej kilka innych oddalonych miejsc :-)
 11. Opinie O Lufthansie

  Lot dopiero otwiera to połączenie, więc widziałeś mega cene na start. 2200 pln to dobra cena. Miejsca wybierzesz on-line na około 23-24h przed wylotem. https://www.lufthansa.com/pl/pl/Rezerwacja-miejsc
 12. Podróż w ciąży a wiza dziennikarska I

  Szczęśliwej podróży :-)
 13. Podróż w ciąży a wiza dziennikarska I

  Ale serio to tak wygląda, że chcesz tam właśnie urodzić. Na siłę szukasz na forum aprobaty i potwierdzenia "że mnie wpuszczą i nie będzie problemów". Regulacje linii lotniczych nie mają tu akurat znaczenia. Zawrócą Cię na granicy i narobisz sobie kłopotów. Nie miej mi tego posta za złe, ale aż kłuje w oczy "turystyką porodową". I jeśli dwie osoby w tym wątku tak to widzą, to czy pogranicznik może pomyśleć podobnie? Mnie, tutaj na forum, prawdziwy cel Twojej wizyty totalnie zwisa i powiewa, ale pomyśl o tym od drugiej strony. Pozdrawiam :-)
 14. Visa waiver program

  O tym wszystkim było już pisane na forum BARDZO dużo razy. Szukaj.
 15. Możesz to zlecić pośrednikowi i zapłacić (tylko dla swojej własnej wygody) bo nie każdy lubi załatwiać formalności papierkowe Ale absolutnie nie będzie to miało znaczenia dla konsula i nie wpłynie na jego ostateczną decyzję.
×