Jump to content

Dudus86

Użytkownik
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bracia twojego Taty musieliby najpierw zasponsorować jego (obecnie ok. 14 lat czekania), a potem on ciebie (ok.7 lat czekania). To tak w wielkim skrócie. Czyli w sumie za ok. 21 lat byś mógł dostać o ile będą obowiązywały te same przepisy co teraz
 2. Dzięki serdeczne, tak myślałem. Niestety jego GC wygasła w 2014.
 3. Witam, mam pytanie. Mój Tata się naturalizował nie tak dawno. Mam młodszego brata, ma 17 lat i od 11 lat przebywa w Polsce.(Posiada/Posiadał GC). Co należy teraz zrobić aby uzyskał obywatelstwo USA? Czy musi on wjechać do USA jako rezydent, czy wystarczy, że wjedzie na wizie turystycznej.
 4. Wszystkie linie lotnicze są zobligowanie do dostarczenia pełnej listy pasażerów opuszczających USA. A tak w ramach ciekawostki to też z tego co wiem, kilka godzin przed lądowaniem również
 5. Nawet jako LPR jest historia Twoich wjazdów i wyjazdów na teren USA. Ostatnio tacie ściągałem do Obywatelstwa właśnie z ostatnich 5 lat
 6. W skrócie:Twoja mama nie ma możliwości przejęcia obywatelstwa po swoim ojcu. Tak to nie działa. Dziadek musiałby zacząć sponsorować Twoją mamę ( szkoda, że nie zaczął tego w momencie gdy miał GC), a gdy twoja mama uzyska GC wtedy ona Ciebie.
 7. Nie, niestety nie ma internetu na pokładzie polskich samolotów.
 8. I was denied a visa under section 214(b). May I use the VWP? A recent visa refusal for any reason could result in denial of ESTA authorization, additional review at the port of entry, or denial of admission to the United States. If you are uncertain if you qualify for VWP travel, you may apply for a visa. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/tourism-visit/visa-waiver-program.html
 9. Czytając fora zagraniczne, czasem zdarza się że komuś się udaję i dostaję zgodę systemu ESTA ale pamiętaj, że potem mogą być problemy na lotnisku w USA, bo wszystko jest w komputerze. Wg moich statystyk ok. 95% osób niestety dostaję odmowę ESTA, gdy nie dostali w przeszłości promesy wizowej.
 10. Ze względu na odmowę wizy (promesy wizowej), nie będziesz mogła uczestniczyć w programie ruchu bezwizowego. Niestety jest informacja, o której mało osób wie.
 11. Dokładnie wczoraj pojawił się taki sam post. Na gorze jest wyszukiwarka, to nie boli.
 12. https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/2016/10/IV-F37-POL-LPR-boarding-info-Oct-6-2016.pdf
 13. Hejka wszystkim, mam takie pytanie, czysto hipotetyczne. Czy jeżeli mając GC, która już nie jest ważna i nie zrzekając się jej, myślicie że system ESTA ,, da mi zgodę na wjazd" w ramach VWP w przyszłości?? (Z tego co wiem nie ma pytań czy się ma wizę oraz czy się kiedykolwiek jakąś miało) A jeśli tak, to czy urzędnik na granicy się zorientuje że mam GC? Dodam, że nie było mnie w stanach ponad 10 lat, i nigdy na granicy odcisków palców nie oddawałem, ani mi nigdy zdjęcia nie robiono, również na zielonej karcie nie ma mojego odcisku. Myślicie że moje imię i nazwisko im wystarczy do znalezienia mnie w systemie???
 14. A ja mam pytanie, czy ktoś zrzekał się zielonej karty poprzez wysłanie jej i formularza i407 do ambasady? Czy trzeba jednak udać się tam osobiście?
 15. W stanach pierwsze wpisuje się miesiące a potem dzień myśle że stad to zamieszanie
×
×
 • Create New...