Jump to content

Dudus86

Użytkownik
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czasem mogą być problemy. Mój brat raz poróżowiał z bratankiem i w Chicago były problemy na lotnisku. A bratanek ma takie samo nazwisko jak mój brat.
 2. Czytając ten post mam wrażenie, że Ameryka to raj na ziemi...
 3. Kradzież w PL?! Mieszkam na wsi i jeszcze nikt mi nigdy nic nie ukradł: 4 rowery, traktorek-kosiarka, grill,betoniarka, auto, stoły i krzesła na taras, inne narzędzia typu łopata i to wszystko na dworze. Nie jestem ogrodzony i nawet psa nie mam. Nie wspomnę ile razy mi się zdarzyło na noc garażu nie zamknąć a w środku skuter, drugie auto, kosiarki itp. Skąd pochodzisz z PL?
 4. Być może masz racje. Ale ja już GC oddałem i jak na razie tego nie żałuję. A przechodzić proces sponsorowania od nowa mi się nie chce. Zawsze zostaje Europą zachodnia. Do tego swoją przyszłość planuje z lotnictwem- akurat CPK młodzi w dzisiejszych czasach są bardzo mobilni. Chciałbym tez dzieci w przyszłości wychować w PL- osobiście uważam ze jest wyższy poziom nauczania( chodziłem do szkoły w usa wiec wiem jak to wyglada- mam porównanie) a do tego studia są darmowe i nie trzeba potem przez ileś lat ich spłacać.
 5. To nie jest tak, że unikam ryzyka, po prostu widzę jak potoczyły się losy mojej rodziny w USA. Nie każdy kto ma GC musi od razu lecieć do usa bo to przecież kraina ,,mlekiem i miodem płynąca”. Do stanów polecę nie raz i nie dwa bo mam tam całą rodzinę. W PL widzę po prostu jak na ten moment lepsze perspektywy rozwoju w swojej dziedzinie. Są na świecie ciekawsze miejsca niż usa, np. Australią czy Japonią No i cała Europą.
 6. Mieszkałem w stanach i mam tam ojca i brata na stałe. Nie licząc reszty rodziny. Ale gdy decydowałem o oddaniu GC decydowały wyłącznie względy nazwijmy to względy socjalne. W Polsce czuje się bezpiecznie, mam świeże powietrze ( okolice Bieszczad). Też mam świadomość ze tata na emeryturę wróci do PL i trzeba od czasu do czasu do nich zajrzeć.
 7. Może też nie dla wszystkich, ale myśle że dla ogromnej większości społeczeństwa. Ja rezygnując z wizy, doszedłem do wniosku, że w PL lepszy socjal jest, szczególnie ze planuje założyć w przyszłości własną rodzinę. 26 dni wolnego, macierzyński, l4. W stanach o to bardzo trudno.
 8. Jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy decydują się na przeprowadzkę do USA. Ja mam obecnie 22 lata i ostatnio zrzekłem się zielonej karty bo stwierdziłem, że nigdy tam nie będę mieszkał na stałe. Patrząc na moją rodzine, która tam mieszka od ponad 20 lat, wydaje mi się, że w Polsce są lepsze warunki pracy, bo w sumie takie mnie interesują (26 dni urlopu, L4 itp). Nigdy nie baliście się porzucić wszystkiego w PL i zacząć nowe życie tam? Ja bym chyba tak nie potrafił....
 9. Bracia twojego Taty musieliby najpierw zasponsorować jego (obecnie ok. 14 lat czekania), a potem on ciebie (ok.7 lat czekania). To tak w wielkim skrócie. Czyli w sumie za ok. 21 lat byś mógł dostać o ile będą obowiązywały te same przepisy co teraz
 10. Dzięki serdeczne, tak myślałem. Niestety jego GC wygasła w 2014.
 11. Witam, mam pytanie. Mój Tata się naturalizował nie tak dawno. Mam młodszego brata, ma 17 lat i od 11 lat przebywa w Polsce.(Posiada/Posiadał GC). Co należy teraz zrobić aby uzyskał obywatelstwo USA? Czy musi on wjechać do USA jako rezydent, czy wystarczy, że wjedzie na wizie turystycznej.
 12. Wszystkie linie lotnicze są zobligowanie do dostarczenia pełnej listy pasażerów opuszczających USA. A tak w ramach ciekawostki to też z tego co wiem, kilka godzin przed lądowaniem również
 13. Nawet jako LPR jest historia Twoich wjazdów i wyjazdów na teren USA. Ostatnio tacie ściągałem do Obywatelstwa właśnie z ostatnich 5 lat
 14. W skrócie:Twoja mama nie ma możliwości przejęcia obywatelstwa po swoim ojcu. Tak to nie działa. Dziadek musiałby zacząć sponsorować Twoją mamę ( szkoda, że nie zaczął tego w momencie gdy miał GC), a gdy twoja mama uzyska GC wtedy ona Ciebie.
 15. Nie, niestety nie ma internetu na pokładzie polskich samolotów.
×
×
 • Create New...