Jump to content

Dudus86

Użytkownik
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie tylko w ambasadzie czy konsulacie ale w konkretnym okręgu wyborczym, najczęściej przy Polskich parafiach. Cała moja rodzina ma zamiar głosować.
 2. AA 7 maja 2020r. Inauguruje bezpośrednie loty 5 razy w tygodniu z Chicago do Krakowa. Na razie tylko w sezonie letnim, ale może to się zmienić. Oprócz tego w Krakowie zostaje tez LOT. Ciekawe jak będą wyglądały ceny biletów. BTW otwarcie tego połączenia oznacza, ze wizy w 99,99 zostaną zniesione i PL dołączy do vwp na wiosnę przyszłego roku.
 3. Zależy na kogo trafi na granicy, mojej znajomej nie było raz 9 lat w usa i wpuścili ja bez problemu. Wszystko zależy od urzędnika.
 4. Dokładnie tak, będziesz miała możliwość wyboru.
 5. Tak, będą ciagle ważne. Nadal będzie można ubiegać się o promesę wizowa na przykład jak ktoś będzie chciał być w usa dłużej niż 3 miesiące. Do tego osoby, które dostaną odmowę w systemie ESTA, aby móc poleciec do USA będą mieli obowiązek ubiegania się o promesę w konsulacie.
 6. U mnie w rodzinie nikt nigdy nie miał problemów przy przylocie do Polski na Amerykańskim paszporcie. Zawsze jeżeli przylatują na kilka tygodniu to tylko na amerykańskim, polskie paszporty maja nawet nie ważne.
 7. Chciałem tylko poinformować, że wczoraj moja znajoma, która ma GC, po dwóch latach nieobecności w USA została wpuszczona bez żadnych przeszkód, tak jak dwa lata temu po 9 latach nieobecności w USA. Nikt się jej o nic nie zapytał. Dodam, że przylatywali na lotnisko w Chicago. Można ryzykować
 8. Czasem mogą być problemy. Mój brat raz poróżowiał z bratankiem i w Chicago były problemy na lotnisku. A bratanek ma takie samo nazwisko jak mój brat.
 9. Czytając ten post mam wrażenie, że Ameryka to raj na ziemi...
 10. Kradzież w PL?! Mieszkam na wsi i jeszcze nikt mi nigdy nic nie ukradł: 4 rowery, traktorek-kosiarka, grill,betoniarka, auto, stoły i krzesła na taras, inne narzędzia typu łopata i to wszystko na dworze. Nie jestem ogrodzony i nawet psa nie mam. Nie wspomnę ile razy mi się zdarzyło na noc garażu nie zamknąć a w środku skuter, drugie auto, kosiarki itp. Skąd pochodzisz z PL?
 11. Być może masz racje. Ale ja już GC oddałem i jak na razie tego nie żałuję. A przechodzić proces sponsorowania od nowa mi się nie chce. Zawsze zostaje Europą zachodnia. Do tego swoją przyszłość planuje z lotnictwem- akurat CPK młodzi w dzisiejszych czasach są bardzo mobilni. Chciałbym tez dzieci w przyszłości wychować w PL- osobiście uważam ze jest wyższy poziom nauczania( chodziłem do szkoły w usa wiec wiem jak to wyglada- mam porównanie) a do tego studia są darmowe i nie trzeba potem przez ileś lat ich spłacać.
 12. To nie jest tak, że unikam ryzyka, po prostu widzę jak potoczyły się losy mojej rodziny w USA. Nie każdy kto ma GC musi od razu lecieć do usa bo to przecież kraina ,,mlekiem i miodem płynąca”. Do stanów polecę nie raz i nie dwa bo mam tam całą rodzinę. W PL widzę po prostu jak na ten moment lepsze perspektywy rozwoju w swojej dziedzinie. Są na świecie ciekawsze miejsca niż usa, np. Australią czy Japonią No i cała Europą.
 13. Mieszkałem w stanach i mam tam ojca i brata na stałe. Nie licząc reszty rodziny. Ale gdy decydowałem o oddaniu GC decydowały wyłącznie względy nazwijmy to względy socjalne. W Polsce czuje się bezpiecznie, mam świeże powietrze ( okolice Bieszczad). Też mam świadomość ze tata na emeryturę wróci do PL i trzeba od czasu do czasu do nich zajrzeć.
 14. Może też nie dla wszystkich, ale myśle że dla ogromnej większości społeczeństwa. Ja rezygnując z wizy, doszedłem do wniosku, że w PL lepszy socjal jest, szczególnie ze planuje założyć w przyszłości własną rodzinę. 26 dni wolnego, macierzyński, l4. W stanach o to bardzo trudno.
 15. Jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy decydują się na przeprowadzkę do USA. Ja mam obecnie 22 lata i ostatnio zrzekłem się zielonej karty bo stwierdziłem, że nigdy tam nie będę mieszkał na stałe. Patrząc na moją rodzine, która tam mieszka od ponad 20 lat, wydaje mi się, że w Polsce są lepsze warunki pracy, bo w sumie takie mnie interesują (26 dni urlopu, L4 itp). Nigdy nie baliście się porzucić wszystkiego w PL i zacząć nowe życie tam? Ja bym chyba tak nie potrafił....
×
×
 • Create New...