Skocz do zawartości

porod w usa?


vika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie i prośbe...mój mą? wyje?dza do usa na szkolenie 10 miesieczne z pracy (dostaniemy wizy), istnieje mo?liwośa, ?ebysmy jechali razem...ale spodziewamy sie dziecka. Czy wie ktoś moze - czy istnieje mozliwośa za3atwienia (wykupienia) sobie ( w usa) takiego ubezpieczenia ktore pokryje cześa kosztów związanych z leczeniem, porodem i opieka po nim? czy jest jakies wyjście? bardzo chcilibysmy prze?yc ten czas razem, zw3aszcza ze to nasze pierwsze dziecko! Prosze pomó?cie je?li coś wiecie, z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, no niezle zescie to wykombinowali, jesli dziecko urodzi sie na terytorium usa to automatycznie bedzie mialo obywatelstwo usa. ale nie sadze zebys dostala wogole wize jesli jestes w ciazy, gdyby to bylo mozliwe to pewnie co druga Polka chcialaby rodzic w usa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem, czy otrzymasz wize... Czy ciaza jest juz widoczna? :oops:

2. W Polsce nikt raczej nie przyzna Ci ubezpieczenia post factum, gdy juz jestes w ciazy... Nie wiem, jak jest z tym w USA... :cry:

Swego czasu czytalem ostra dyskusje na temat porodu kobiety, bedacej na wizie TURYSTYCZNEJ - owszem, taka osoba otrzyma Medicaid (podobno zalezy jeszcze gdzie...), zawsze mozna takze urodzic zupelnie "za darmo" (czyli zaplaca za Nia podatnicy...).

Ktos to w ten sposob opisal: "Nie ma problemu z porodem w USA. Idziesz do szpitala i rodzisz. Pozniej jak mozesz, to zaplacisz, a jak nie

mozesz, to nie zaplacisz. My za to wszystko musimy kiedys zaplacic zwiekszonymi oplatami za ubezpieczenie takich ludzi, ktorzy sa bez ubezpieczenia. Z roku na rok ubezpieczenia sie zwiekszaja. Powodem sa ludzie, ktorzy wykorzystuja system." Problemy zaczynaja sie dopiero potem: "Nigdy juz jednak nie dostaniesz stalego pobytu w USA, kredytu, nie kupisz domu. Gdy pojdziesz do legalnej pracy kiedys, beda Ci sciagac z wyplaty to, co im jestes winna plus odsetki. Gdy otworzysz konto w banku- zabiora Ci pieniadze natychmiast."

Rozumiem z Twojej wypowiedzi, ze chcesz zalatwic wszystko zupelnie legalnie - i chwali Ci sie to!

Urodzic - urodzisz na pewno! Nie wyrzuca Cie ze szpitala...

Skoro mozna otrzymac ubezpieczenie nawet na turystycznej (turystyka porodowa... :wink: ), to tym bardziej powinno byc mozna w Twojej sytuacji (choc nie wiem jaka wize dostaniesz - Twoj maz pewnie biznesowa?)...

Nie wiem - chcialbym pomoc, ale nie znam szczegolow tego tematu... :cry:

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...