Skocz do zawartości

inna data wylotu a inna data na DSie


Rekomendowane odpowiedzi

ja wlecialam do Stanow na 19 dni przed data na DS. Lecialam na program Internship -organizacja sponsorujac CIEE. Odbierajac paszport z wiza, byla tam przypieta kartka od ambasady z informacja, ze moge wleciec na 30 dni od daty na DS. I tak tez sie stalo. Natomiast z Campusa dowiedzialam sie, ze moze to byc tydzien wczesniej, gdyz od wtedy rozpoczyna mi sie ubezpiecznie z CIEE. To byla ich sugestia i tym to motywowali. Ja zaryzykowalam z tym ubezpieczeniem. I nic mi sie nie stalo w tym czasie :D ale w razie czego mialam reklamowke lekow z sobe :D Jednak legalnie wleciec mozesz na 30 dni, to info z ambasady.

Na granicy, nikt mnie o nic nie pytal, czemu jestem wczesniej, itd. Zawsze mozesz powiedziec, ze chcesz sie rozejrzec za mieszkaniem, odwiedzic rozdzine,itp. Ja lecialam tyle dni wczesniej, bo byla promocja na tanie bilety :lol: . ale legalnie prace mozesz rozpoczac w terminie na DS. Coz moj pracodawca nawet na to nie patrzyl. Ale ja Cie do niczego na namawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wleciec 30 dni wczesniej, tak jak pisze Justiki, ale mozesz rowniez... nie wleciec, jesli Urzednik Imigracyjny tak zadecyduje, motywujac to prostym pytaniem: "Skoro prace ma Pani prawo zaczac dopiero za miesiac, to z czego bedzie sie Pani utrzymywala?". :oops:

Dlatego organizacje sponsorujace zawsze doradzaja, aby sie za bardzo nie spieszyc i wyjechac co najwyzej tydzien, troche mniej lub wiecej, wczesniej. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytyczne z "góry" są takie, że 30 dni, ale organizacje sponsorujące mogą skracać ten okres, właśnie np. ze względu na ubezpieczenie. Chociaż tak sobie myślę, że nikt na granicy ubezpieczenia nie ogląda tylko patrzy na DS, więc możesz lecieć wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...