Skocz do zawartości

Powrót Do Usa Po 6 Miesiącach


mro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W lipcu 2009 udałam sie do USA. od prawie 3 lat jestem w zwiazku z obywatelem amerykanskim. postanowilam zrobic sobie przerwe w edukacji i spedzilam w usa przeszlo 5 miesiecy. Wróciłam w grudniu i myślę teraz o powrocie, rowniez w lipcu. Bylam w stanach dwa razy z wiza J1 i dwa na turystycznej<z czego raz spedzilam tam tylko 2 tyg>. Zawsze jade w to samo miejsce, gdyż tam mieszka mój chłopak. Od mojego powrotu mineło juz prawie 5 miesięcy<w lipcu bedzie prawie 6>. Zastanawiam sie czy moge miec powazniejsze problemy na granicy w związku z tym, ze siedzialam w usa prawie 6 miesiecy. Wiem równiez,ze nie powinnam zdradzac na odprawie, ze jade odwiedzić chłopaka, mimo, że to on zawsze wspieral mnie finansowo, gdyz na turystycznej nie pracowalam. Poza tym mam dosc zamoznych rodzicow, ktorzy zawsze nam pomagali, ale kto mi na odprawie bedzie to wierzyć.Wiem, ze gdy wspomne o chlopaku ktory jest amerykaninem moge narazic sie na podejrzenia, ze lecę by wziąźć z nim slub i zostac zatrzymana i cofnieta do polski. Nigdy nie przesiedziałam ani nie przedłuzyłam pobytu. Zastanawiam sie tylko czy moge miec problemy z racji, ze zawsze jeżdże w to samo miejsce<wersja oficjalna - do przyjaciół w odwiedziny, u których mieszkam>.No i jak bookować bilet, szzcególnie ten powrotny. Podejrzewam, ze po raz kolejny nie dostane stempla z pozwoleniem na 6 miesieczny pobyt. Myślałam, ze może zabookowac taki akurat na okres 3 miesiecy i jesli znowu mi szczescie dopisze, zmienic date rezerwacji. Potrzebuje porady i ostrzeżenia o tym co mnie może czekac na granicy. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najgorszym wypadku mozesz byc cofnieta z pieczatka o zakazie wlotu na jakis czas lub tez na stale i anulowac Ci moga wize

Moga tez cofnac Cie bez niczego,moga dac Ci pobyt krotszy lub tez taki jak beda widziec bilet tzn 3 miesiace-krotszy tez

I teraz na kogo trafisz to nikt Ci nie moze powiedziec co bedzie i jak,,samo to ze nie przedluzalas pobytu moze byc plusem ale te 6 miesiecy i ledwie 6 miesiecy po za USA moze cos juz dla kogos znaczyc a wtedy od Twoich odpowiedzi i to co masz w bagazu bedzie zalezec jak wypadniesz,czasami dziewczyny-kobiety chowaja w bagazu zdjecia ze swoim chlopakiem i wtedy moze byc nie wesolo ..To samo z numerem SSN uwazaj bo czasami jest tak ze urzednik uwaza ze pracowalas na niego..

A w najlepszym razie nie bedzie zadnych pytan dodatkowych,pokazywania biletu i bedzie wbity pobyt na 6 miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, mieszkałam akurta z chłopakiem. Problem w tym, ze chcemy byc razem, ale nie jestesmy gotowi jeszcze na ślub. choc nie ukrywam wiele by to nam ułatwiło:-) Ja usiłuje dostac sie na jakies praktyki do usa, ale jest cięzko. Rozumiem, ze jesli będę miec przy sobie większą gotówke, ktora teoretycznie starczyłaby mi na utrzymanie sie przez 3 miesiące w usa, byłoby to na plus...i jesli odwleke troche jeszcze wyjazd do usa, by sie tak nie stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...