Skocz do zawartości

studia w USA


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś sie orientuje na jakiej zasadzie i gdzie najlepiej mo?na dostaa sie w USA na studia uzupe3niające, tzn. wiem cos o punktach z certyfikatu TOEFL'a.......a w ogóle interesuje mnie stopien trudności w studiowaniu na uzupe3niających studiach??

dzieki za informacje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądząc z Twojego emotikonu powątpiewasz w tą idee Chomiczku :?: but why?? :)

sądzisz,?e to cie?ka sprawa?? tzn. ja myśle o uzupe3niających, najpierw musze obronia licencjata, a studia w USA ewentualnie mog3yby nastąic za 1-1,5 roku, wcześniej musia3abym zdaa TOEFL'a.......hmm.........chocia? matwi mnie troche koszt ca3ego tego przedsiewziecia :roll:

ale we'll live, we'll see :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magister z Polski uznawany jest jako licencjat, jednak trzeba miec wszystkie przedmioty rozpisane i przetlumaczone, lacznie z punktami kredytowymi. Jak sie jest local, to mozna czesc przedmiotow robic za darmo w miesjcowym college, a pozniej przetransferowac na uniwerek. Ale studia nawet dla obywateli sa b.drogie. Jesli znajdziesz sponsora to bedzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsor w Polsce brzmi dziwnie, ale przydalby sie;)))

Brigitka nie pekaj, najlepiej jakbys miala mgr, to teoretycznie bachelor w kieszeni, i atakujesz MBA.

Jak znajdziesz duzego pracodawce (nie restauracja wloska, tylko najlepiej cos z oddzialami w calych stanach lub na swiecie), to doplacaja za studia, po 3-6 miesiacach full time.

Licencjata nie zalicza, bo w Polsce robi sie go 3-3,5 roku, a w stanach 4.

Wejdz na:

http://www.pso-usa.org/Polish/Studia/faq/f...stryfikacja.htm

Powodzenia,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

<a czy to prawda, że tam poziom szkolnictwa jest niższy niż w Polsce?>

Uważam że to jest nieprawda, (przynajmniej jeśli chodzi o szkolnictwo wyższe) poza tym tego się nie da porównać bo to są skrajne sytemy... nasz nastawiony głównie na mega teorię i śladowe ilości realnych, nowoczesnych praktycznych studiów, a z kolei ich system to raczej minimum teorii, a przede wszystkim praktyka + realne studia przypadków... ale jeśli połączy się oba systemy..... :rotfl2:

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

a ja pytanko z tej samej beczki moze ktos bylw podobnej sytuacji do mnie tzn skonczylem magistra w polsce i zamierzam studiowac w usa dokladniej na jakijes lokalnej uczelni w ny wiem ze z bechelorem jest troszke latwiej bo zasuwam od razu na master ale .... czy wieksza jerst szansa dostania pracy jako juz bechelor w danym kierunku(moj to GIS) tak aby uzyskac kasiorka na szkołe bo wiem ze to tanie nie jest bede mieszkal u rodzickw wiec koszty utrzymania troszke spadna ale jednak za czesne palcic trzeba a rodzice juz maja komu oplacac studia mojej siostrze ktora nie buli malo :D)) wiec czy isniteje realna szansa ze szkołą mogłaby w jakis sposob zatrudnic mnie na praktykach lub pomoc z znalezieniu pracy podczas kiedy to ja bede sie u nich uczyl a moze znacie firme lub gdzie takich szukac aby pomogla dofinansowac choc czesc oplac za stuia (zabierali bym mi je z wynagrodzenia) moze ktos b7yl w podobenj sytuacji i wie jak co sie je pls help mi uratujecie mnie !!!! heh pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...