Skocz do zawartości

Co Może Grozić Za Jazdę Na Polskim Lub Europejskim Prawie Jazdy


jarecki_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chodzi mi właśnie takie pytanie po głowie czy za jazde w USA (najbardziej mi chodzi o NYC) na polskim badz europejskim prawie jazdy (ktore jak wiadomo nie uprawniaja do prowadzenia samochodu w USA) grozi mi cos wiecej niz tylko mandat. Kolege zlapali do kontroli wlasnie na polskim prawku jakies 2 lata temu i skonczylo sie na tym ze mandat tylko mial do zaplaty. Zapłacił online, ale teraz przestal jezdzic, bo sie boi, ze jak go zlapia to beda sie dopytywac może dlaczego dalej bez prawka jezdzi. Nie musze chyba dodawac ze przesiedzialem wize.

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam Jarecki_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegos jak europejskie prawo jazdy,podobno ma wejsc takie na wszystkie kraje Unii od 2013 roku ale to przyszlosc,,jak narazie jest polskie,niemieckie itd

A ze ludzie maja prawa jazdy we flagach europejskich to nic nie znaczy,poprostu taki ma wyglad i juz

I teraz co moze grozic,to ze go moze policjant zaprosic do komisariatu i zadzwonic po policje imigracyjna ,tutaj juz byl taki przypadek na forum ze tak sie skonczylo.

a moze sie skonczyc znow mandatem lub tez rozmowa w sadzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto NY jest bardzo liberalne i jest bardzo ciezko byc zlapanym na innym prawie jazdy chyba ze cos przeskrobiesz. Policjanci inaczej nie zatrzymuja.

Ale jesli przekraczasz przepisy to tak powinienes sie bac bo cie po prostu wyrzuca.

Mamy wlasnych kryminalistow wystarczajaco duzo. Sam fakt ze jestes nielegalnie jest juz lamaniem przepisow wiec dorzuc do tego jeszcze predkosc badz czerwone swiatlo, a rezultat jest pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie policja zatrzymywala kilkakrotnie a mialem przy sobie polskie prawo jazdy plus "miedzynarodowe" prawo jazdy, czyli taka smieszna papierowa ksiazeczke...

ani razu nie bylo problemow, chociaz troche dziwne sie patrzyli na ta ksiazeczke heheh

ps. mandatu nie otrzymalem ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...