Jump to content

Większość Stanów W Usa Jest Na Skraju Bankructwa


Admin

Recommended Posts

48 z 50 stanów USA ma niedobory w przychodach podatkowych, podaje "The Globe and Mail", jeden z największych kanadyjskich dzienników. To może kosztować podatników dużo pieniędzy, bo niektóre stany podobnie jak banki mogą się okazać zbyt duże, by upaść, w efekcie czego państwo będzie zmuszone wspomóc je finansowo

Według dziennika przychody z podatków są zbyt niskie. W wielu wypadkach niedobory przekraczają 20 proc. planowanych wydatków.

Jednym ze stanów, które borykają się z największymi problemami, jest Kalifornia. Przy budżecie 127 mld dol walczy rząd walczy tu z dziurą wielkości 19 mld dol. Według ekspertów w przyszłym roku pogłębi się ona dwukrotnie i sięgnie 37 mld. - Jesteśmy na skraju upadku systemu - mówi Jean Ross, ekonomistka i dyrektor think tanku California Budget Project.

Według niej Kalifornia to tylko szczyt góry lodowej, bo problemy ma większość stanów.

Eksperci cytowani przez "The Globe and Mail twierdzą", że USA mają dwa poważne problemy. Pierwszy z nich to mentalność Amerykanów.

- Oni są przeświadczeni, że płacą bardzo wysokie podatki. Prawda jest jednak taka, że znajdują się w najmniej opodatkowanej grupie ludzi w zachodnim świecie, szczególnie jeśli są bogaci - mówi Peter Dreier, profesor nauk politycznych z Occidental College w Los Angeles.

Drugi problem to prawo, które utrudnia stanowym rządom podnoszenie podatków lub cięcie wydatków. Dlatego kiedy potrzebne są pieniądze, gubernatorzy zaciągają pożyczki.

Według Ross niezbędna jest reforma finansów, która prawie na pewno będzie prowadzić do podniesienia podatków.

Eksperci twierdzą, że Kalifornia podobnie jak amerykańskie banki może być zbyt duża, by upaść. To z kolei będzie oznaczało, że rząd będzie musiał wyjąć ze skarbu państwa kolejne miliony na ratowanie bankrutów.

Źródło informacji: Gazeta Wyborcza

Link to comment
Share on other sites

Te informacje to jak ponowne odkrycie Ameryki!

To oznacza ze bede drukowac tyle pieniedzy i tak dlugo az zabraknie drzew w stanach

wtedy zaczna nawet drzewa pozyczac

niestety teraz to juz tylko w jedna strone ...... z gorki na pazurki.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...