Skocz do zawartości

Niewiadomy Internship


jokssi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastanawiam się czy np jeżeli otrzymałam wizę i pozwolenie na Internship na 12 miesiecy, ale nie jestem pewna czy moj praktykodawca da mi prace jaka obiecal, bo byc moze zalatwi mi ja u swojego znajomego. To czy np biuro ktore wydalo mi ds-a w USA moze jakos orientowac sie ze pracuje gdzie indziej skoro np moj wlasciwy praktykodawca potwierdzi ze pracuje u niego. Poza tym co mi grozi jezeli sie jakims cudem dowiedza. Poradzcie mi co mam zrobic, aby nie zostac wylapana? Ma ktos jakis pomysl? Strasznie trapi mnie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zastanawiam się czy np jeżeli otrzymałam wizę i pozwolenie na Internship na 12 miesiecy, ale nie jestem pewna czy moj praktykodawca da mi prace jaka obiecal, bo byc moze zalatwi mi ja u swojego znajomego. To czy np biuro ktore wydalo mi ds-a w USA moze jakos orientowac sie ze pracuje gdzie indziej skoro np moj wlasciwy praktykodawca potwierdzi ze pracuje u niego. Poza tym co mi grozi jezeli sie jakims cudem dowiedza. Poradzcie mi co mam zrobic, aby nie zostac wylapana? Ma ktos jakis pomysl? Strasznie trapi mnie ten temat.

Nie widze w Twoim wypadku problemu...

Owszem, Twoj sponsor moze sprawdzic czy rzeczywiscie jestes u wlasciwego pracodawcy (telefonicznie), jesli jednak ow praktykodawca nie wyda Cie, to nic Ci nie grozi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście kochani. Bardzo mnie pocieszyliście. Jeszcze jedno pytanko. Jeżeli dostanę social securyty a podatek nie bedzie szedł z tej firny z której powinnam jechać lecz z innej, to źródło wpłynięcia tego podatku nie zdradzi mnie? Nie chce zostawac na stałe. A jak mnie wykryja i anulują wizę przed upływem roku to będe musiała. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie wiem dokładnie na czym to polega ale twój pracodawca może wypłacać ci kase z podatkiem razem (u mnie tak jest przynajmniej) ...tam sie zaznacza że pracownik jest wyłączony z podatku ... jakos tak (dopytaj sie dokładnie) .. wiesz wtedy nie byłoby problemu z SSn ... kombinuje w tym momencie wieć sprawdz to jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...