Skocz do zawartości

Emigracja Na Eb-5


MarcinW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W roku 2011 miałem zamiar ubiegać się o warunkową GC poprzez program Centrów Regionalnych. Jako, że nie znalazłem na forum informacji o tym rodzaju wizy imigracyjnej pozwoliłem sobie założyć nowy temat dla wszystkich zainteresowanych tą formą emigracji do USA.

W skrócie chodzi o bierną inwestycje 500 tyś USD w utworzonym Centrum Regionalnym, które w imieniu inwestora musi spełnić standardowe wymogi dla inwestorskiej GC (min. utworzyć 10 nowych miejsc pracy). Z tego co wiem tylko 50% środków musi należeć bezpośrednio do inwestora, zaś druga połowa może pochodzić z pożyczek niezabezpieczonych majątkiem inwestycji. Inwestor otrzymuje następnie warunkową GC na 2 lata. Normalną GC otrzyma po spełnieniu warunków przez inwestycje przed upływem terminu ważności warunkowej GC.

W teorii brzmi ciekawie, ale moja prawniczka, twierdzi że sprawa nie jest taka prosta, gdyż poza samym ryzykiem niespełnienia warunków i fiaskiem inwestycji, postępowanie (wstępne?) przed Homeland Seciurity (?) może zająć kilka lat!!

Byłbym bardzo wdzięczny prawnikom którzy udzielają się na tym forum za przybliżenie tego postępowania od strony praktycznej. Tzn. czy rzeczywiście sprawa może się ciągnąć latami? Jeśli ponadto któryś z Państwa zechciałby zająć się osobiście sprawą proszę o kontakt przez PW

Z góry dziękuje za pomoc i zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...