Skocz do zawartości

Znizki W Nowym Yorku


alma

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie opłaca się kupić tę kartę.

Zresztą najlepiej porównać sobie cenę NYPassa z cenami atrakcji, które chcemy zobaczyć.

Mogę jedynie doradzić coś opierając się na swoim przykładzie. Choć oczywiście Ty możesz chcieć zobaczyć coś innego, więc Twoja kalkulacja może wyglądać nieco inaczej :)

Byłam w NYC w czerwcu. Kupowałam 3-dniowego Passa. Kosztował mnie coś koło $125.

W tej cenie udało mi się zaliczyć:

- rejs na Statuę i Ellis Island (cena biletu na stronie rejsu $12)

- muzeum Madame Tussaud (cena - $35.50)

- dwugodzinny rejs (dookoła) Manhattanu (cena - $31)

- Madison Square Garden All Access Tour (cena - $18.50)

- Top Of The Rock - Rockefeller Center (cena - $21)

- NBC Studio Tour (cena - $19.25)

- Empire State Building ($20)

- Radio City Music Hall Stage Door Tour (cena $18.50)

Wychodzi więc na to, że gdybym chciała kupić bilety na każdą z tych atrakcji osobno musiałabym wydać około $180 (piszę około, bo nie jestem pewna, czy te wszystkie ceny podane na stronach danych atrakcji zawierają już podatek, bo zdążyłam zauważyć, że w wielu przypadkach ceny podawane są netto).

No i oczywiście, jakbym sie uparła, to udałoby mi się zaliczyć jeszcze kilka innych atrakcji, ale nie chciało mi się biegać po mieście z wywieszonym językiem :)

A i tak do niektórych atrakcji trzeba było długo czekać. Najwięcej czasu spędziłam w kolejce do rejsu na Statuę (prawie dwie godziny) i na taras widokowy w Empire State Building (godzinę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o aktulane opinie dotyczace karty citi pass New York.Czy faktycznie oplacalne sa te znizki,ktore proponuje karta i czy nie ma w nich zadnych negatywnych niespodzianke?A moze ktos orzytsal z innych znizek??Pozdrawiam seredczne.a

Wszystko zalezy czy wizyte w miescie potraktujesz jak "zaliczanie" tzw atrakcji, czy jako wizyte twoja pojedyncza i w tzw "lay back mode". Ten drugi jest powolny aczkolwiek uzyje to sformulowania "zdrowszy". Prawdziwy NYC mozna zobaczyc przez unikanie "czysto turystycznych miejsc" a wynurzenie nosa poza manhattan do innych dzielnic. Tylko dygresja mojej wlasnej opinii. Wszystko zalezy tez jak duzo masz czasu na wizyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...