Skocz do zawartości

Zwrot Podatku Usa – Problemy.


Bartosz24

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mazgaj się, rozlicz się sam to nic trudnego. Płaciłeś też podatek stanowy ? bardzo możliwe, że również do odzyskania. Formularze podatkowe zawierają opis jak je wypełnić, są też programy, które w tym pomagają. Upewnij się tylko, że w IRS mają Twój Polski adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste jak Ci sie wydaje, biuro mnie rozliczyło ( zwrot z 2006 stan WI ) jednak coś poszło nie tak. Miałem do zwrotu tylko 500$ stanowy + fed dostałem zwrot ale po jakimś czasie zaczęły przychodzić pisma do Polski że musze i zapłacić i tak juz 4 lata ! Tydzień temu przyszedł kolejny papier i juz mam 800$ do zapłaty, tak sobie rośnie. Byłem w US 2005,2006,2007,2008,2009 i nie było problemu tylko ten z 2006 WI coś sie pocą. Potrzeba mi osoba biuro które przejrzy te dokumenty i coś doradzi.

A mnie się wydaje, że proste. Byłeś na J-1 tak ? to bardzo proste rozliczenie, nie masz exemptions, spłaty hipoteki, dependants itd. na podstawie W9 wypełniasz formularz i już. A co Ci nawalili w 2006 to ciężko powiedzieć, kto Ci przysyła te pisma IRS ? na pewno piszą z jakiego tytułu, złego rozliczenia ? by musieli wpisać więcej niż oddałeś i zarobiłeś, albo rozliczyli CIe jako Resident, co czasem się wiąże z jakimiś dodatkami. Nie kojarze, żeby w 2006 roku były jakieś stimulus'y, jak pod koniec kadencji Busha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam ponownie. PROSZĘ O NAMIARY NA JAKIEŚ BIURO KTÓRE ZAJMUJE SIE ODZYSKIWANIEM TAX Z USA !!! Zablokowane mam konto w banku, dzisiaj przyszło mi to ? I kolejne ponaglenia z WI, również! Proszę o pomoc.

http://yfrog.com/86ssszj

Zwykłe pismo informacyjne o posiadanych prawach socjalnych, w USA masz konto zablokowane ? dlaczego ? A biuro to na wiele Ci się nie zda, polecam zadzwonić do IRS w celu wyjaśnienia sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...