Skocz do zawartości

H-1B od podszewki


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani!

Chcialam sie podzielic radosna informacja! Otoz dzis zapadla decyzja, ze moj wspanialy pracodawca bedzie mi sponsorowal wize H1-B. Nawet nie macie pojecia, jak sie ciesze :czarodziej:

A post umieszczam tutaj, poniewaz na uzytek forumowiczow bede Was update'owac regularnie o postepach i w ogole jak to wszystko wyglada. Moze komus sie przyda :)

pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

PS ale dzis bedzie impreza, whew whoa ! ! ! :peace: :piwo: :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witaj Dagmara!! zastanawialam sie czy intership jest oplacalny ale widze wlasnie ze w twoim przypadku okazal sie nawet bardzo oplacalny :) Napisz jak to było z toba (chodzi mi o wszystko od podszewki, bo to dosyc droga sprawa i nie wiem czy sie zdecydowac), czy z praktyk da sie wyzyc w US? w jakiej dziedzinie ty masz praktyki?? i twoj pracodawca bez oporow zgodzil sie ciebie sponsorowac? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

krotki opis tego jak wyjechalam znajduje sie tutaj:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...=607&highlight=

Z malym update'em - aktualnie zarabiam juz nie $2.5K miesiecznie, a $3.5K. A i znow szykuje sie mala podwyzka w okolicach lipca, bo wtedy jest u nas oficjalne annual salary review.

Za tyle da sie wyzyc calkiem przyzwoicie nawet w tak drogim miescie jak San Francisco. Przyzwoicie - czytaj - latam sobie w rozne miejsca mniej wiecej raz na 4-5 tygodni, co tydzien imprezy, jakies wyjazdy (benzyna w USA jest tania, ale moj Taurus spala jej nieprzyzwoite ilosci) etc. Ogolnie nie oszczedzam, choc trzymam jakis zapas $$$ na wszelki wypadek.

Niestety, z tego co wiem, praktyki zalatwiane przez rozne biura to sa tak naprawde "long-term work&travel" i z mozolnie zdobywana edukacja przewaznie nie maja nic wspolnego. Ponadto pensje sa tam duzo nizsze - w granicach $1K-$1.5K miesiecznie. A to troche malo, zeby "pozyc jak czlowiek".

Co do H-1B - no coz, musze przyznac, ze sprawowalam sie calkiem niezle przez ostatnie 8 miesiecy i pracodawca jest ze mnie zadowolony. Great job, jak powiedzial moj szef 8) Oprocz tego ja daje im value, ktorego nie znajda u zadnego Amerykanina - bedac odpowiedzialna za rynki europejskie (taak, ekspansja firm amerykanskich do Europy, oh yeah :) ), mam wiedze ktorej im niestety brakuje. No wiec ogolnie nie bylo najmniejszego problemu, choc stresik przed rozmowa oczywiscie sie pojawil :roll:

No i tyle. Jesli masz wiecej pytan - daj znac!

pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

PS A dzisiaj caly dzien na plazy! Tylko z surfingu nici, bo pojawily sie rekiny :cry: . No i kto je zapraszal do Santa Cruz? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Processing can take 2 to 4 months; however, premium processing is available where INS will respond within 15 days for an additional fee.

To mowia wstepne papiery od prawnika. Wiec mysle ze zdaze bez problemu :)

pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dagmarcia Co musi zalatwić pracodawca chcąc sponsorować cię na HB1 ? Własnie dostałem J1 ale moj pracodawca to dobry znajomy. Podejżewam jednak że będę pracował w całkiem innym temaci niż miałem na DS. Chcialbym jednak po przyjeździe prosić go o HB1. Prosze opisz dokłądnie czym tam się zajmujesz i co trzeba załatwić z szefem aby dostać HB1.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co musi zalatwic? Jest cala lista rzeczy. Postaram sie w tym tygodniu przeklepac je tutaj, zeby troche naswietlic sprawe.

Wazna rzecz - koszt tej zabawy to kilka tysiecy $$$.

Czym sie zajmuje? Sales & Marketing mowiac w skrocie. Moja firma sprzedaje software dla retailerow internetowych. Od paru lat jest na rynku amerykanskim, ma bardzo duzych klientow. Moja dzialka to "ekspansja" na rynki europejskie - glownie UK i Niemcy.

Ciesze sie, bo w Polsce zbieralam doswiadczenie w marketingu w duzych korporacjach, tutaj po pierwsze jest to bardziej sales a po drugie rozmiar firmy jest zupelnie inny (jest nas w sumie niecale 100 osob). Daje to bardzo ciekawa i nowa perspektywe na biznes. No, ale to juz wywod na zupelnie inne forum chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagmarciu mam dwa pytanka...

..czy pracodawca u którego jesteś jest dany przez biuro które organizowało Ci wyjazd, czy też sama go sobie załatwiałaś?

... w topicu do którego podałaś linka piszesz o organizacji AIESEC, do której należysz co trzeba zrobić żeby do niej należeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...