Skocz do zawartości

H-1B od podszewki


Rekomendowane odpowiedzi

Pracodawca jest znaleziony przez AIESEC.

Co do przynaleznosci do AIESECu - nic nie trzeba robic - po prostu przyjsc i zaangazowac sie w dzialalnosc. BTW - ja do AIESECu juz dawno nie naleze, zaliczam sie aktualnie do szanownego grona alumni tej organizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Powiedz mi Dagmaro czy w przypadku wizy H1B możesz pracować u innych pracodawców czy tak samo jak na wizie H2B jestes przypisana tylko do jednego?

Tak, musze pracowac u jednego pracodawcy. Ale w momencie posiadania H1-B zupelnie inaczej rozmawia sie z ewentualnymi innymi pracodawcami, gdybym chciala zmienic prace. Bo nie zaczynasz juz from scratch, nie jestes "jakims czlowiekiem niewiadomo skad", tylko masz asset w postaci zaufania, ktorym obdarzyl cie inny pracodawca sponsorujac Ci H1-B.

i na jak długo możesz otrzymać taka wize?

3 lata + kolejne 3 lata +kolejny 1 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>3 lata + kolejne 3 lata +kolejny 1 rok.

MAx 6 lat. Dodatkowe lata tylko jesli process na zielona karte zostal zapoczatkowany i czekasz w kolejce co najmniej od roku.

W tej chwili na nikim juz nie robi wrazenia H1B bo zanim ciebie zatrudnia to bedzie ich to kosztowac czas i pieniadze, a kandydatow w tej chwili na rynku pracy pelno.

Reasumujac, H1B to jest nezly poczatek, najlepiej od razu zalatwiac zielona karte jak sie jest na H1B jesli sie da, bo H1B daje taka mozliwosc. H1B to generalnie loteria bo nie jestes ani tutaj ani w Polce, jak pracodawcy sie znudzisz to za duzego wyboru nie masz.

Tak ogolnie to wiem o czym pisze bo bylem na H1B tutaj ponad 4 lata i w miedzyczasie zdazylem nawet zmienic pracodawce. H1B nie jest az taki kolorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>3 lata + kolejne 3 lata +kolejny 1 rok.

MAx 6 lat. Dodatkowe lata tylko jesli process na zielona karte zostal zapoczatkowany i czekasz w kolejce co najmniej od roku.

W tej chwili na nikim juz nie robi wrazenia H1B bo zanim ciebie zatrudnia to bedzie ich to kosztowac czas i pieniadze, a kandydatow w tej chwili na rynku pracy pelno.

Reasumujac, H1B to jest nezly poczatek, najlepiej od razu zalatwiac zielona karte jak sie jest na H1B jesli sie da, bo H1B daje taka mozliwosc. H1B to generalnie loteria bo nie jestes ani tutaj ani w Polce, jak pracodawcy sie znudzisz to za duzego wyboru nie masz.

Tak ogolnie to wiem o czym pisze bo bylem na H1B tutaj ponad 4 lata i w miedzyczasie zdazylem nawet zmienic pracodawce. H1B nie jest az taki kolorowy.

Powiedz jakim sposobem zostałęś w USA? Jaki sposób jest najlepszy na to by zostać tam jak najdłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joksii, ja przylecialem tutaj od razu na H1B. Znalazlem firme z siedziba w Polsce i Stanach i powiedzialem im na dzen dobry ze bardzo chetnie ale za oceanem. Im to pasowalo, wiec zalatwili mi H1B i tak sie tutaj znalazlem. Potem robili troche cyrkow z zielona wiec znalazlem kogos innego kto z tym nie mial problemow i zalatwilem zielona (droga przez meke, nie sluchaj jak ci ktos mowi ze zalatwienie zielonej przez pracodawce to pryszcz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba warto. Strasznie wam zazdroszcze. Ja jadę na intershipa z zamiarem zostania tam kilka lat. Będę musiał uprosić swojego znajomego który mi daje pracę o H1B. Powiedzcie mi jak to jest. On składa wniosek o H1B dla mnie i musi płacić jakieś pieniądze miesięcznie im czy co? Jakbym np. ja tam pracował i poprostu odrabiał te pieniądze u niego, to czy on musiałby nadal wykładać coś ponad to co zapracowałem? Nie wiem o co chodzi z tym sponsoringiem. Jak wielki problem dla pracodawcy jest H1B. Chciałbym abyscie napisali krok po kroku jakie mniejwięcej pieniądze płaci pracodawca na to. Musze wiedzieć czy będzie on w stanie zrobić coś takiego dla mnie.

Z góry Wam dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...