Skocz do zawartości

Wakacje Na Fl Z Dziećmi. Prośba O Rady I Pomoc.


grodek

Rekomendowane odpowiedzi

...

Tak się złożyło, że w drugim dniu naszego pobytu startuje Atlantis (ostatni start wahadłowca w historii!), więc na pewno zajmiemy jakiś punkt obserwacyjny na plaży i będziemy wpatrywać się w niebo.

Na dzień poprzedzający start zarezerwowałem bilety na zwiedzanie samego KSC, podczas wycieczki autobusem po centrum będzie możliwość podjechania na tyle blisko wahadłowca na platformie na ile przepisy pozwalają.

Samo to warte już będzie całego wyjazdu ;) ...

Kilka razy oglądałam starty wahadłowców i jedyne co mogę doradzić to najlepsze miejsce do zobaczenia startu to Titusville, FL - dokładnie na wysokości tego miasteczka jest Pad 39A. Mimo że to bardzo blisko Cocoa musielibyście jednak wyjechać kilka godzin wcześniej bo korki będą tragiczne.

Na każdy start są też sprzedawane bilety na NASA causeway albo Visitors Complex. Tego drugiego nie polecam ponieważ budynki uniemożliwają zobaczenie czegokolwiek, natomiast Nasa Causeway to najlepsze miejsce gdzie można być ;) Problem jest taki że bilety jest dość ciężko dostać, Zwiedzając KSC dzień przed startem możecie się zapytać o te bilety ( przy ostatnim starcie Disovery mieli ich do sprzedania całkiem sporo) ludzie kupili je ponad pół roku wcześniej i z powodu ciągłych zmian daty startu pewnie nie mogli dojechać.

Ja na waszym miejscu mając do wyboru np. Clearwather lub Key West - bez zastanowienia wybrałabym to drugie. Szkoda że nie ma tego miasteczka na waszej liście, bo to jest takie "must see" florydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...