Skocz do zawartości

przekrety z biletami lotniczymi


Rekomendowane odpowiedzi

z ciekawości zajrzałam do swojej umowy (niestety należę do ludzi, którzy rzadko uważnie czytają to co podpisują) i jest tam punkt: "Almatur oświadcza, że zmiana opłat od Almaturu niezależnych np. wzrost opłaty sevis, opłaty wizowej, nie stanowią zmiany niniejszej umowy."

Pewnie zmiana cen biletów też pod ten punkt podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biura po prostu rezerwuja określoną liczbę biletów juz na początku roku a potem podają własne ceny klientom.

W zeszłym roku YTP zaooferowało mi bilet do NYC Alitalią za 3300 pln, po moich protestach natychmiast znaleziono mi bilet równiez alitalia za 2800!Trwało to około 10 minut,więc to proste ze biura zarabiają krocie na biletach.W tym roku znalazłem bilet do NYC za 1600, więc łatwo policzyć że to są spore pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biura po prostu rezerwuja określoną liczbę biletów juz na początku roku a potem podają własne ceny klientom.

W zeszłym roku YTP zaooferowało mi bilet do NYC Alitalią za 3300 pln, po moich protestach natychmiast znaleziono mi bilet równiez alitalia za 2800!Trwało to około 10 minut,więc to proste ze biura zarabiają krocie na biletach.W tym roku znalazłem bilet do NYC za 1600, więc łatwo policzyć że to są spore pieniądze

tak, ale ten tanszy, ktory znalezli mial pewnie inna (nizsza) klase rezerwacyjna, inne (wieksze) restrykcje - a co za tym idzie - mniejsze prawdopodobienstwo do darmowego upgrade'u do klasy business w przypadku gdyby ekonomiczna byla przepelniona ;-)

oni pewnie chcieli sprzedac taki drogi bilet po to, zebys na miejscu nie byl "ubezwlasnowolniony" - tzn gdyby sie cos stalo albo bys sie rozmyslil itd - mialbys wieksza mozliwosc zmiany rezerwacji/anulacji niz przy tanim bilecie.

ale rzeczywiscie 3300 za mlodziezowke do NYC to juz (lagodnie mowiac) zdzierstwo na maxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...