Skocz do zawartości

Studia W Usa / Psychologia Kliniczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktos ma doswiadczenie z kierunkiem psychologia kliniczna?

Jak to wszystko wyglada w rzeczywistosci? Osoba w mojej rodzinie planuje swoja przyszlosc wlasnie w tym kierunku, ale nie znamy nikogo kto moglby wypowiedziec sie na ten temat. Oczywiscie chodzi mi konkretnie o PSYCHOLOGIE KLINICZNA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmieszasz się. Już nie wspominając, że kompletnie nic nie wniosłeś do tematu. Człowiek zamieszcza post na tym forum ponieważ wybrał sobie pewną drogę w życiu i chce, by ktoś, mu pomógł w postawieniu pierwszego kroku ku jej realizacji, a Ty wyskakujesz z jakimiś swoimi głębokimi przemysleniami, to jak ktoś swoim życiem pokieruje, jest prywatną sprawą każdej osoby. Jeżeli ktoś wybrał tak a nie inaczej, to pewnie dlatego, że wcześniej ten wybór przemyślał i uznał, że tak będzie dla niego najlepiej, a czy tobie się to podoba czy nie nikogo za bardzo nie obchodzi. Skoro zarejestrował się na forum i założył ten temat, to pewnie po to by uzyskać pomoc w realizacji swojego przedsięwzięcia, a nie po to by słuchać rad bufona, któremu wydaje się, że ma monopol na życie.

Z mojej strony także mam pytanie. Studiuję psychologię na SWPS w Sopocie, kieruniek Psychologia Kliniczna. Chciałbym się dowiedzieć czy i w jaki sposób mógłbym się przenieść na studia do USA (interesuje mnie konkretnie University of Chicago), bez konieczności rozpoczynania nauki od początku, a także jakie należy spełnić wymagania, by zostać przyjętym - ogólnie co muszę zrobić, by ze studenta SWPS stać się studentem amerykańskiej uczelni. Zupełnie nic na ten temat nie wiem, posiadam jedynie chęci i dobrą wolę, więc proszę oszczędzić sobie odpowiedzi w stylu tej powyższej. Mówi się, że nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tutaj

http://www.guidetopsychology.com/be_psy.htm

Jak masz dobre chęci to musisz duuuużo googlować. Ja się spotkałem ze sprzecznymi opiniami. Wiele z nich było takich, że aby coś robić w USA po psychologii to trzeba mieć doktorat, co zajmuje minimum chyba jakieś 7 lat studiów, a może i więcej (wychodziło mi, że około 30 roku życia można podjąc prace)... Większość ofert pracy właśnie wspomina o doktoracie, aczkolwiek spotkałem sie z ludźmi którzy mówili, że to nie prawda, że masters również pozwala na podjęcie jako takiej pracy... Po studiach również trzeba zdać odpowiednie egzaminy wyznaczone przez dany stan... No i pamiętaj, że ktoś musi zapłacić za Twoje studia i jeszcze się musisz w czasie nich utrzymać. Wspaniała idea być psychologiem, ale to bardzo trudna droga życiowa w sensie finansowo (przeważnie nie wiele zarabia) pracowym (nie jest łatwo dostać prace). Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Poczytaj tutaj

http://www.guidetops....com/be_psy.htm

Jak masz dobre chęci to musisz duuuużo googlować. Ja się spotkałem ze sprzecznymi opiniami. Wiele z nich było takich, że aby coś robić w USA po psychologii to trzeba mieć doktorat, co zajmuje minimum chyba jakieś 7 lat studiów, a może i więcej (wychodziło mi, że około 30 roku życia można podjąc prace)... Większość ofert pracy właśnie wspomina o doktoracie, aczkolwiek spotkałem sie z ludźmi którzy mówili, że to nie prawda, że masters również pozwala na podjęcie jako takiej pracy... Po studiach również trzeba zdać odpowiednie egzaminy wyznaczone przez dany stan... No i pamiętaj, że ktoś musi zapłacić za Twoje studia i jeszcze się musisz w czasie nich utrzymać. Wspaniała idea być psychologiem, ale to bardzo trudna droga życiowa w sensie finansowo (przeważnie nie wiele zarabia) pracowym (nie jest łatwo dostać prace). Powodzenia!

W sumie musze sie ze wszystkim zgodzic:)

Co do studiow,to nawet i po BA a nawet i bez niego mozna cos robic zwiazanego z psychologia jezeli ma sie doswiadczenie i kursy.Mowie oczywiscie o mniej platnych stanowiskach.BA ogolnie niewiele daje.Masters otwiera wiecej mozliwosci.Ale nawet po BA(lub bez) a z roznymi specjalistycznymi certyfikatami mozna byc na nawet niezlym poziomie jezeli chodzi o zarobki.Wszystko zalezy od tego jakie ktos ma priorytety i co dokladnie chce robic.Co do doktoratu to jest dluga droga,no i przewaznie dla tych ktorzy chca uczyc lub zajmowac sie badaniami.

Podsumowujac studia takie sa drogie ,ale mozna sporo osiagnac w tym zawodzie jezeli sie chce i jest to pasja.Bardzo licza sie praktyki,wolontariat.Trzeba juz zaczac o tym myslec bardzo wczesnie.

Co do psychologa klinicznego to czasem wymagaja doktoratu a czasami tylko masters.A co do przenoszenia sie z uczelni polskiej na uczelnie tutaj to wszystko zalezy od uczelni tutaj,kazda ma inne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze tylko przy jednej jedynej okazji natknalem sie w zyciu na psychologa byl to esbek ktory obserwowal moje pierwsze widzenie z zona w 1984 roku tutaj w stanach mam niby do czynienia z "psychologami klinicznymi" ale tylko jako tlumacz i to przez telefon ludzie ci nie grzesza ani inteligencja ani dobrymi manierami i maja troche wiedzy z "behavioral psychology" ktorej lizneli na studiach ale tak naprawde po prostu odwalaja w tych szpitalach robote wedlug tzw skryptu ( script...hehehe)

moze i praca psychologa jest pasja ale chyba nie tu moze w polsce moja zona byla w polsce bibliotekarka praca byla jej pasja mimo ze jak mowiono zawod to moze najmniej platny ale za to najbardziej poczytny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...