Skocz do zawartości

Powrot Do Polski Z Usa A Nieodbyta Sluzba Wojskowa


enigma666

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze jak ma sie WKU czy inne urzedy dowiedziec ze ktos ma GC,ma wize na pobyt staly lub tez obywatelstwo USA?jak sama ta osoba pewnych urzedow nie po informuje a tlumaczenie sie przed Policja czy tez Zandarmeria moze byc pozne to raz..

Kolejna sprawa-oczywiscie ze teraz poboru nie ma ,wojsko jest zawodowe ale to dopiero teraz a przedtem?czy jak ktos wyjechal-uciekl ma teraz w spokoju wrocic do Polski ?najpierw niech sie ta osoba dowie w WKU jaki jest jej stan prawny..

nie dzwonilem do WKU jak kto jest teraz ale jak znajde czas to zadzwonie i sie dowiem jak to jest teraz i osobami co nie byly na komisji,wyjechaly po komisji ,nie odebraly wezwania do wojska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, enigma byla chora przez kilka tygodni i dopiero niedawno udalo mi sie odzyskac moj normalny glos. Uznalam, ze nie bede nikomu skrzypiec do sluchawki. Dzwonialam do WKU, i wkoncu, po kilku telefonach i odsylaniu mnie pod rozne numery i do roznych 'ekspertow' udalo mi sie natrafic na kompetentna (mam nadzieje) pania w WKU we Wroclawiu. Pani poinformowala mnie, ze mam sie nie martwic :) W zwiazku z tym, ze w 2009 czy 2010 nastapilo przejscie na sluzbe zawodowa oni nikogo nie sciagaja, nie szukaja, nic z tych rzeczy. Pani mi jedynie doradzila, ze jesli moj chlopak nie byl nigdy na zadnej komisji, to moglby sie zglosic do WKU i na komisje tylko w celu otrzymania ksiazeczki wojskowej, bo ta potrzebna jest niby do ewentualnego wymeldowania, czy zmiany adresu pobytu stalego (pierwsze slysze, faktycznie tak jest?). Tak wiec mozemy spac spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...