Skocz do zawartości

Sprawdzanie Bagażu Na Lotnisku


sawer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie moje dotyczy tego czy na lotnisku w stanach urzędnik imigracyjny może sprawdzić ile bagażu ze sobą zabrałam, tzn. chodzi mi o to, że chce jechać turystycznie na miesiąc i oprócz swoich rzeczy będę musiała wziąć rzeczy znajomej, która była niedawno w PL i nie zabrała wszystkich swoich rzeczy. Czy mogą podejrzewać mnie, że skoro przyleciałam na miesiąc i zabrałam ze sobą aż dwie torby, że niby na stałe chce zostać. Jak urzędnik otworzy moje torby i zobaczy dużo ciuchów, to czy może coś podejrzewać? Za odp dziękuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz swoich rzeczy będę musiała wziąć rzeczy znajomej, która była niedawno w PL i nie zabrała wszystkich swoich rzeczy.

Musiala? Znajoma nie moze sobie paczki wyslac?

Jak urzędnik otworzy moje torby i zobaczy dużo ciuchów, to czy może coś podejrzewać?

Kobiety nigdy nie maja za duzo ciuchow.

Chyba ze mowimy o ubraniach roboczych- wtedy tak, moze zaczac cos podejrzewac.

Pakuj sie i lec, nikogo twoje (jej) ubrania nie beda obchodzily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe ciuchy na co dzień do łażenia jej zawieźć trzeba, dwie "kupki" będzie tego, no niby można paczką, ale ona martwi się o swoje piękne ubranka :(

Najpierw idziesz do urzednika, a potem po odbior bagazu, przynajmniej tak jest w Chicago. Musialabys podejrzanie wygladac, zeby Cie wzieli na wnikliwa kontrole, to wtedy moze i bagaz sprawdza. A urzednik, z tego co zaobserwowalam na lotnisku, nawet jak zapyta na jak dlugo, to i tak da Ci pobyt na tyle, ile bedzie uwazal. Z reguly na 6 miesiecy. A na 6 miesiecy dla kobiety dwie torby to i tak za malo....to tylko bezwzgledne minimum :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie zapyta urzednik na ile ,moze sie zapytac o bilet i czasami podejmuje decyzje i moze powiedziec-chcesz byc na 1 miesiac -masz bilet na 1 miesiac to masz na 1 miesiac pobyt w USA...bywaly takie przypadki..

Co do bagazu to po odbiorze mozna byc z bagazami zaproszonym do pokoju i wtedy moga przejzec bagaz i zobaczyc co tam sie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę lecieć tam tylko turystycznie. Jeszcze mam jeden dylemat. Nie mogę wziąć aparatu bo jest to ojca aparat i potrzebny mu jest. Czy na lotnisku w USA będą mieć podejrzenia, że jadę zwiedzać i aparatu nie biorę. Aparat ma znajoma do której chcę lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...