Jump to content

Recommended Posts

Witajcie, moja matka dostała zaproszenie od bliskich znajomych na Floryde. Ma już 64 lata i nie mamy pojęcia od czego zacząć. Napisali że chcieliby aby przyleciała w lipcu. Ma to byc wyjazd czysto rekreacyjny. Czy ktoś napisze nam co, jak, gdzie i od czego zaczać. Nigdy wcześniej nikt z naszej rodziny nie starał się o wizę i matka również.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś napisze nam co, jak, gdzie i od czego zaczać.

Witaj na naszym Forum! :)

1. Najpierw mogles przeszukac Forum, bo takie pytanie pojawia sie tu srednio co tydzien. :roll:

2. Wszystkie informacje odnajdziesz tutaj: http://poland.usembassy.gov/poland-pl/non_...rant_visas.html + czytajac Forum, zwlaszcza wypowiedzi osob, ktore staraly sie o wize turystyczna.

Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

Witaj

Musisz zacząć od telefonu do ambasady, aby umówić się na rozmowę w sprawie wizy, w zaleznosci od miejsca zamieszkania, do Wawy lub Krakowa. Jest to napisane na stronce od Chomika :)

Treminy są dośc odległe, więc spokojnie zdąży Twoja mama wszystko przygotować. Chyba, że nie ma paszportu-to musi zacząć od niego.

Do konsulatu nalezy zabrac paszport, wypelniony formularz DS-156 (tez jest na ww strone) +zdjecie 5x5cm.

Nastepnie, już w czasie rozmowy, należy wiarygodnie przedstawić swoje związki z krajem (czyli ze Twoja mama napewno tu wroci). I do tego mogą być potrzebne rozne dokumenty, które warto mieć, np stan konta, dochody, zaprosznie, akt mieszkania....wszystko co może pomóc.

I już :(

Spokojniutko, wszystko jest do przejcia :)

Poczytaj dokładnie posty i stronę ambasady a wszystkiego sie dowiesz.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

do Poznania mam 50km a do W-wy 250km. dzieki wielkie, jutro zadzwonie sobie do Poznania i czegoś się dowiem. Pozdrawiam

w poznaniu kiedys mozna bylo sie ubiegac o wizy. teraz juz niestety nie - jako ze jest to juz tylko konsulat honorowy. kiedys byli w duzym budynku, teraz sa w jakims takim "mieszkanku" w budynku biurowym. - ale nie wiadomo dlaczego - pozostawili tam takie stanowisko - "okienko" - jak to przy ktorym odbywa sie rozmowa wizowa ;-) moze to ze wzgledu na bezpieczenstwo ;-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...