Skocz do zawartości

Urlop Dziekański A Ponowny Wyjazd Na J1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien poważny problem byłem na WAT w zeszłym roku podczas mojego rocznego urlopu dziekańskiego , w tym roku chciałbym znowu wyjechać , będzie to mój 3 raz z rzędu .

Jestem obecnie na 3 roku semestr 6 ale w indeksie jest wpisany mój urlop dziekański z zeszłego , zastanawiam się jak duża wagę będą przywiązywać do tego co jest tam napisane ? Obawiam się że konsul może to wziąć za próbę oszustwa , to znaczy że złamałem warunki programu przebywając w stanach na J1 podczas urlopu i nie tylko nie przyzna mi wizy ale jeszcze mnie zakwalifikują jako oszusta !

Czy ktoś zna może podobne przypadki , te które ja znalazłem na forum są trochę inne niż mój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wtedy bylo na rozmowie.ktos chcial zobaczyc Twoj indeks?

Wiesz ja byłem tam w zeszłym roku 3 raz , więc nie byłem na rozmowie , biuro po prostu przesłało dokumenty , a udało mi się tylko dlatego ze indeks kserowany był przed wbiciem mi pieczątki z urlopu , ale teraz na pewno zobaczą że byłem na urlopie w czasie ostatniego wyjazdu , mogą potraktować to jako złamanie warunków przebywania na wizie J1.

Nie wiem jak wielką wagę przykładają do sprawdzania indeksów , boje się ze jak mnie na tym złapią to tafię na "czarna listę" , a wtedy z wyjazdów do stanów w przyszłości lipa !

Bardzo chciałem jeszcze raz pojechać w tym roku , ale nie wiem czy ryzykować , a może po prostu zapisać się do jakiejś szkoły policealnej czy na studia od lutego i wyjechać dzięki zupełnie innemu indeksowi , tylko czy fakt że najpierw byłem studentem a teraz jestem w jakiejś policealnej ?

Zastanawiam się jak duża wagę przywiązują w konsulacie w Krakowie do takich dokumentów , czy zdarza się im coś przeoczyć czy zawszę badają sprawę dokładnie ?

Z góry dzięki za każdą pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyko że ja najpewniej nie będę się miał ja z tego wytłumaczyć bo po pierwsze nie będę rozmawiał z konsulem osobiście , mój pośrednik prześle wnioski wizowe i otrzymam odwiedź pozytywną albo negatywną a wtedy już będzie za późno żeby coś z tym zrobić.

Po drugie ja na miejscu konsula stwierdziłbym że przepisy zostały złamane i nielegalnie przebywałem na wizie J1 ( która przysługuje tylko aktywnym studentom ) chyba nie mogę się tłumaczyć niewiedzą ani faktem ze nikt nie zwrócił na to uwagi , bo wtedy biuro które mnie wysyła do USA też może mieć problemy , a na końcu to ja na tym najwięcej stracę.

Z drugiej strony konsul może nie zwrócić uwagi na ten urlop w końcu byłem już 2 razy w stanach i wracałem zgodnie z planem , nie miałem żadnych problemów i zgodnie z indeksem nadal mam status studenta , mam po co wracać bo dopiero w 7 semestrze bronię pracę.

Zastanawiam się czy ktoś z forum nie miał podobnego przypadku ?

Dzięki za każdą próbę pomocy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
ja na miejscu konsula stwierdziłbym że przepisy zostały złamane i nielegalnie przebywałem na wizie J1 ( która przysługuje tylko aktywnym studentom )
Heh, poważnie? Coś mi tu nie pasuje. Ja jestem właśnie na J-1 na rocznym stażu. Jak niby miałbym nie mieć dziekanki jeśli mnie nie ma w kraju przez rok?! Student na urlopie dziekańskim jest dalej studentem, ma ważną legitkę i przysługują mu zniżki komunikacji miejskiej, więc dlaczego z wizą miałoby być inaczej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to chyba, że tak. Ale w takim razie J-1 powinna w ogóle nie przysługiwać na wyjazdy W&T jako nie związane z kierunkiem kształcenia na studiach, a nie powinien mieć tu znaczenia urlop dziekański. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to chyba, że tak. Ale w takim razie J-1 powinna w ogóle nie przysługiwać na wyjazdy W&T jako nie związane z kierunkiem kształcenia na studiach, a nie powinien mieć tu znaczenia urlop dziekański. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

W programie W&T warunkiem uczestnictwa , jest posiadanie statusu aktywnego studenta , czyli studenta nie będącego na urlopie dziekańskim , z racji tego ze W&T trwa zwykle 4 miesiące w okresie wakacyjnym więc żaden urlop nie jest do tego potrzebny , tak więc poprzez pobyt w USA podczas urlopu dziekańskiego złamałem pewne postanowienia umowy , jeśli to wyjdzie to może mi to nawet podpaść pod nielegalny pobyt , więc ważne jest dla mnie jak to przedstawić żeby dostać w tym roku wizę bez problemów.

Zwłaszcza że słyszałem że przepisy się zmieniły i muszę się osobiście stawić z indeksem w konsulacie , a tam urlop wbity :-(

Napiszę jak mi poszło po rozmowie , tyle że na razie nie wypełniałem jeszcze wniosków , więc nie wiem kiedy odbędzie się rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...