Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Usa


Eliaszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem, a raczej moja znajoma mieszkająca w NY. Otóż, jakiś czas temu miała mały wypadek (przytrzaśnięty przez drzwi i zbity palec u dłoni). Pojechała z tym do szpitala, wszystko ładnie opatrzyli, podała numer ubezpieczenia i puścili do domu. Po paru dniach pojechała się upewnić czy wszystko jest jak należy z palcem, i spytała czy wszystkie dane są poprawne, czy ubzepieczenie pokryje koszty leczenia. Pielęgniarka obsługująca sprawdziła powiedziała że wszystko jest w porządku, ubezpieczenie pokryje. Ale! Wczoraj dostała 2 listy a w środku w sumie 4 kartki zatytuowane:

1. Patent statement

2. No-fault/Workers compensation injury

Treść zawarta w jednym z dokumentów:

"to gather accident information which is needed to properly file your insurance claims for the above-referenced account . as part of our investigation we are required to follow the below process : determine all available insurance coverage and bill those coverages in the proper order. Determine the order in which benefis are paid and the amounts that are payable when a member is covered under more than one insurance plan.

coverages may be available under a medical payments provision on an automobile or premises policy , any available health insurance, and the insurance of any person who may be at-fault for the accident."

I teraz moje pytanie jako że nie byłem w USA nigdy, oraz jestem trochę zielony z tych przepisów:

1. Co to są za dokumenty??

2. Czy koleżanka będzie musiała pokryć koszty leczenia skoro ma ubezpieczenie??

Ubezpieczenie opiewa na kwotę do 50 tys $

Proszę o wyrozumiałaś względem mnie. Robię to dla dobra koleżanki która wyjechała na AuPair a jej rodzina ją trochę wykiwała.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aetna (erica travel) z siedzibą w Bostonie. Ubezpieczenie załatwiała jej agencja AuPair. Płąciła 2400 zł za ubezpieczenie.

Powiedzmy że.. Nie wolno mi mówić :) Jej prywatna sprawa to jest. Jedyne co mogę powiedzieć to to że nie traktowali jej dobrze i chcą teraz inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...