Skocz do zawartości

J1 => H1B + pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Otrzymałem niedawno pozwolenie na intership roczny. Mam znajomego pracodawcę i myślę że mógłbym z nim załatwić raczej większość spraw.

Posiadam wizę J1 na której widnieje:

Visa Type/Class

R  J1

Bearer is not subject to section 212(E).

Two year rule does not apply.

Subject not same as class entry

Mam jedną gwiazdkę.

Jeszcze nie wyjechałem na Intership gdyż lecę w czerwcu. Od razu myślę jak zakombinować aby zostać dłużej niż rok, gdyż ten strzeli szybciej niż mi się wydaje. Mój pracodawca zamierza zatrudnić mnie gdzie indziej niż w swojej firmie, ale będzie mnie krył mówiąc że pracuję u niego. Jednak chciałbym załatwić sobie wizę pracowniczą i zostać tam około 4 lat np. Napiszcie czy jest możliwe w moim wypadku coś zrobić w tym temacie. Powiedzcie czy są jakieś przeszkody których nie będę w stanie pokonać. Nie chcę aby moja przygoda z USA zakończyła się na roku.

Czołem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APPLICANT NOT THE SAME AS CLASS ENTRY

Podczas starania sie o wize zostales sprawdzony w CLASS (Consular Lookout and Support System)... Widocznie konsulowi wydawalo sie, ze istnieje cos podejrzanego przy Twoim nazwisku...

Ale musialo okazac sie, ze jednak nie o Ciebie chodzi (blad...) lub jakies informacje juz Ciebie nie dotycza, albo nie mozna ich zrekonstruowac...

I dlatego wpisal te adnotacje - po to, aby Urzednik Imigracyjny na lotnisku w USA wiedzial, iz zostales "przebadany" i ze wszystko jest w porzadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...