Skocz do zawartości

Bardzo Proszę O Pomoc Dobre Dusze...


Kobieta z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem samotną matką 2 dzieci (13 i 6 lat - dziewczynki) , mieszkamy w Polsce, od pewnego czasu nasza sytuacja stała się tragiczna -nie mogę znaleźc pracy. Mała wierzy w świątecznego zajączka, liczy na prezent na święta, a ja dziś wydałam ostatnie pieniądze dosłownie na najskromniejsze jedzenie, a święta tuż tuż. Jest mi smutno i źle. Nikt ze znajomych nie chce mi już pożyczyc pieniędzy, pracy zwyczajnie nie ma. Jestem już wyczerpana nerwowo. Do tej pory nie musiałam na nikogo liczyc, ale 1,5 roku moje życie zamieniło się w koszmar. Czy mogę liczyc na pomoc??? Wiem, że Wam tam też na pewno nie jest łatwo, ja sama żałuję, że nie wyjechałam, chociaż pracę bym miała, a nie jak tutaj. Proszę, nie myślcie o mnie źle, nie jestem jakąś leniwą krową czekającą na mannę z nieba. Robię co mogę np. w ogródku, żeby były warzywa i owoce (nie trzeba będzie kupic, a te też są teraz bardzo drogie). Ciągle szukam pracy, na szczęscie nie muszę płacic za internet i wysyłam CV za darmo. Jednak sporadycznie ktokolwiek odpisze, a jak już to zawsze coś jest nie tak: albo, że za małe doświadczenie, albo że lepiej żebym miała grupę inwalidzką, albo że mam za niskie czy za wysokie wykształcenie na dane stanowisko. Jestem już tym wszystkim przemęczona psychicznie. Postanowiłam tutaj napisac, ale na nic nie liczę. W życiu także :)

Jeśli ktoś zechciałby mi jakoś pomóc proszę o kontakt na adres: samotna_matka_k@gazeta.pl

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zacznij od krajowych forow gdzie mozesz uzykac pomoc jak zalatwic cos w pomocy spolecznej,alimenty nawet od dziadkow itd

http://forum.gazeta.pl/forum/f,42420,bardz...OTNE_matki.html

http://ops.pl/

http://www.samotnematki.most.org.pl/

nie wiem gdzie Ty mieszkasz ale tam tez poszukaj pomocy np w kursach

ja mam teraz taka sprawe ze szkoda gadac ale szukam pomocy w roznych organizacjach jak prawnicy darmowi,studenci prawa ..

I widze juz efekty tego ,brakuje mi paru spotkan i powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ten list do Donalda i Bronka . Bo jak czytam news z Polski to mi sie wydaje ze moja Ojczyzna teraz to kraj miodem i mlekiem plynacy .

A swoja droga to sly ma racje . Poszukaj pomocy w swojej lokalnej spolecznosci . Oni wiedza ze jestes pracowita i dobry czlowiek i na pewno tobie pomoga uzbierac na zajaczka dla dzieci. Proponuje parafie , ksiedza , organizacje charytatywne przy parafi , MOPS i.t.d.

Szukanie po swiecie tobie nic nie pomoze , tym musisz zdobyc pomoc i prace w Kraju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ten list do Donalda i Bronka . Bo jak czytam news z Polski to mi sie wydaje ze moja Ojczyzna teraz to kraj miodem i mlekiem plynacy .

A swoja droga to sly ma racje . Poszukaj pomocy w swojej lokalnej spolecznosci . Oni wiedza ze jestes pracowita i dobry czlowiek i na pewno tobie pomoga uzbierac na zajaczka dla dzieci. Proponuje parafie , ksiedza , organizacje charytatywne przy parafi , MOPS i.t.d.

Szukanie po swiecie tobie nic nie pomoze , tym musisz zdobyc pomoc i prace w Kraju .

Istnieje i funkcjonuje w kraju cos takiego jak Powiatowe Osrodki Kryzysowe pomocy rodzinie . Jak jestes OK to oni tobie pomoga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje córki chodzą do szkoły - zwróć się do pedagoga szkolnego. W mojej szkole taka pomoc jest udzielana w różnych formach - poprzez zbiórkę żywności przed świętami, odzieży, zabawek, współpraca z MOPSem, są niekiedy rodzice sponsorzy lub inne osoby zaprzyjaźnione ze szkołą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje Ci, pracuję w pomocy społecznej, gdybyś trafiła do mnie, zapytałabym czy masz alimenty, wszak jest to świadczenie należne, o ile jesteś osobą bezrobotną, zarejestrowaną w Urzędzie Pracy, złóż wniosek o zasiłek okresowy, celowy na zakup żywności. Nie znam dokładnie Twojej sytuacji, kwalifikacji, posiadanych dochodów, wobec czego trudno jest cos doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...