Skocz do zawartości

Pomoc Rodakom


warrior

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym wiedzieć, jakiej pomocy oczekują rodacy od innych.

Kilka razy bezinteresownie pomogłam, tyle że nie spodziewałam się, jakie problemy sama sobie ściągnę na głowę.

Czytam posty zawiedzionych i niezadowolonych.

Mam więc pytanie - czego się oczekuje w ramach pomocy ?

Bo być może sama popełniłam błędy i niesprawiedliwie obarczam innych.

To załóżmy - jest ktoś w Polsce i chce żyć w USA, lub jest już na miejscu. Co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej pomocy oczekują rodacy od innych

ile ludzi tyle odpowiedzi i teraz ktos kto gdzie ma mieszkac i co jesc bedzie oczekiwac pracy-moze stalego pobytu ,wypelnienia papierow dobrze ,a jak ktos nie ma gdzie sie zatrzymac to wtedy tego bedzie wpierw szukac ..

a czego sie oczekuje-moze nie tego samego co sie dalo,moze nie odrazu oddania a czasami tzw wdziecznosci jak dziekuje,wiem ze Cie to kosztowalo czasu -kasy lub tez nie potrafie ja pomoc ale mam znajomych-przyjaciol to moze Oni cos Ci pomoga lub tez sprobuje cos takiego..Oraz najwazniejsze aby ktos kto Nam pomaga nie mial za to przykrosci i o tym nalezy pamietac.

Bledy ?aby mowic o bledach nalezy cos wiedziec wiecej,,bo sa takie bledy jak dobre serce-zaufanie a wiec bys musiala byc zimna na glaz,nikomu nie ufac a wtedy czy da sie tak zyc?znam takie osoby ale czy tak wszyscy bedziemy wobec siebie?gdzie Nas takie cos zaprowadzi?

Pytasz sie co dalej?a to zalezy czy ma sie tam rodzine-przyjaciol-znajomych i te osoby beda chcialy cos pomoc i beda mogly

a pomiedzy brakiem mozliwosci pomocy a wolna wola jest cienka linia

do konca sie nie wie czy dana osoba nie chce pomoc bo nie moze czy tez taka jest jej wolna wola ktora nalezy uszanowac.

no i nawazniejsze,nie szukac dlatego ze ktos mowi po polsku lub tez jest Polakiem-bo moze pomoze?,szukac wszedzie gdzie sie da,poznawac roznych ludzi,prowadzic z nimi small talks ktore i w Polsce dobrze wychodza ..Bo nie wiadomo kiedy trafimy na kogos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...