Skocz do zawartości

CCUSA czy CampAmerica


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przyszlym roku planuje wyjazd z USA na Camp.

W zwiazku z czym mam pytanie: z jakiego biura lepiej pojechac?

Najblizszych konsultantow znajde w Radomiu (z CCUSA i z CA).

Dzieki za jakies rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Generalnie oferta Campower z Camp America i CCUSA jest bardzo zbliżona. Ja reprezentuję zwolennika pierwszej firmy, ze względu na to że uczestniczyłam już wyjazdach z CA.

Jeśli będziesz gotowy podjąć decyzję o chęci wyjazdu stosunkowo wcześnie np w listopadzie - BARDZO GORĄCO POLECAM OFERTĘ CAMP CAMP AMERICA - "RESORT AMERICA" - szczegóły znajdziesz na stronie! CCUSA nie oferuje takiej opcji. Plusy Resort America, to to, że płacisz małą kasę i pracujesz w fajnym miejscu - ośrodku wypoczynkowym - czyli resorcie, a jak masz niezły angielski, to może trafi Ci się fucha kelnera i dodatkowo zbijasz napiwki!!! To jest taka tania opcja W&T, a mieszkanie i jedzenie masz w cenie. Bardzo gorąco polecam, i radzę zapisywać się stosunkowo wczesnie, od stycznia nie kazdy się dostaje. Najlepszą z możliwych opcji jest wybrac się na targi w listopadzie - wtedy sam dokonujesz woboru i już cieszysz się na nadchodzące wakacje spokojnie załtwiając sobie sprawy zwiazane z wyjazdem studiami etc. Wszelkie new-sy na ten temat znajdziesz na stronie www.campamerica.pl. Zajrzyj tez na dział "RELACJE" i poczytaj jak inni bawili się na resortach oraz na campach. POWODZENIA!!!

ps. w radomiu jest studencki punkt konsultacyjny Camp America - więcej informacji znajdziesz tu: http://www.campamerica.pl./konsultanci.php?id=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokemnty bede mial zamiar kompletowac na przelomie wrzesnia/pazdziernika.

Wiem im wczesniej tym lepiej - sam sie o tzym przekonalem i nie mialem wszystkich dokumentow zeby wyjechac w tym roku z CCUSA, ale coz czlowiek uczy sie na bledach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie bardziej polecam CCUSA, sa tansi jesli chodzi o wyjazd na program camp, konsultanci sa przemili i wcale nie trzeba wybierac wszystkich typow obozow lacznie z obozami dla niepelnosprawnych badz relegijnych, a do tego nie sciemniaja tak jak Pani w biurze CA ze po zakonczeniu obowiazkowej pracy na campie mozna pracowac tylko na tym campie badz podrozowac. To jest oczywiscie bzdura ale takie kity tam wciskaja, a do tego kaza sobie placic za open ticket okolo 70 euro a w CCUSA jest to wliczone w cene wyjazdu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ludzi tyle opinii na temat danej firmy, aczkolwiek to ze placis w CA za flex tix a w ccsua masz wliczone to wydaje mi sie ze i tak i tak za to placisz. nie uwazasz? :?

od siebie dodam ze tak jak w CA tak samo w ccsua moga sie przytrafic problemy, ale wiekszosc ludzi (z tego co zauwazylem sam :shock: ) chcacych wyjechac to bogaci obsmarkancy ktorych mamusia wysyla zeby wkoncu sie samodzilnosci nauczyli ehh.... :roll:. no i dobrze jak by troszke jezyka sie nauczyli.

wiec konkluzja mojego posta jest taka ze zaradny czlowiek poradzi sobie swietnie w obydwoch firmach, jezeli "tylko" (a moze aż) bedzie rozsadny i zaradny.

to tyle.

paps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ludzi tyle opinii na temat danej firmy, aczkolwiek to ze placis w CA za flex tix a w ccsua masz wliczone to wydaje mi sie ze i tak i tak za to placisz. nie uwazasz?

Prawde mowiac- nie uwazam!!

Prawda jest taka ze jadac z CCUSA mozna zaplacic mniej pieniedzy i to nie byle co bo az 800 zeta minimum i jest tez roznica w zarobkach za ta sama prace!!!

Nie jest to trudno sprawdzic bo oba biura podaja swoje oplaty na stronach internetowych. Koszt wyjazdu na program camp z CA to oplata wpisowa 270 zl (przy zgloszeniu sie do programu bardzo wczesnie- potem jest juz wiecej kasy nawet 500 zeta) a potem druga rata 526 euro. Biuro liczy sobie tez dodatkową oplate za tzw open ticket w wysokosci 70 euro. Jak latwo policzyc koszt programu w przeliczeniu na zlotowki to 2654 złotych wg kursu Euro po 4 złote.

Koszt wyjazdu w CCUSA to 75 euro wpisowego i 380 euro drugiej raty za program. W tej cenie jest juz oczywiscie open ticket. Po policzeniu okazuje sie ze wyjazd z CCUSA kosztowal mnie 1820 złotych. Ja tu widze sporą roznice w cenie, przy takiej samej ofercie i kompleksowej opiece ze strony biura. Dodatkowo zyskuje na zarobkach, za ta sama prace dostaje 1225$ a w CA za prace jako campower dostaje 1100$. Niby to tylko 125$ ale po przeliczeniu na złotówki i zsumowaniu wszystkiego to zawsze cos. Wiem cos o tym bo sama najpierw zlozylam aplikacje do CA, ale zrezygnowalam z wyjazdu z nimi i nie zaluje pomimo straconej oplaty wpisowej 375 zlotych i tak wyszlam duzo na plus. CA jest rozreklamowane wszedzie i wszyscy sie na to daja nabrac, ja sama nie sprawdzilam wczesniej i tez bez zastanowienia zdecydowalam sie jechac z nimi. Dobrze ze w pore zrezygnowalam bo zaoszczedzilam troche kasy i nerwow przy rozmowach z kobietami w biurze w Wawie ktore wszystkim robia łaskę :(

Aha no i nie pisze tego wszystkiego bo moze jestem konsultantka z biura CCUSA i chce zrobic reklame :lol:

Takie sa fakty, a ja nie przecze ze sama najpierw sie wpakowalam w wyjazd z CA ale osobiscie nie bylam zadowolona z tego co sie tam wyprawia. Wiem ze jest mnostwo osob ktore sa zadowolone z wyjazdu z CA i wiem ze narazam sie na ataki z ich strony :lol: Chce wiec to uprzedzic i wiem ze na pewno CA tez jest bardzo sprawdzonym organizatorem. Z drugiej strony chyba jednak za duzo wydaja na reklame, maja tyle konsultantow ze z czegos to trzeba oplacic, bo nie widze innego powodu zadania wiekszej kasy za taki sam program.

Moja decyzja o zrezygnowaniu z CA byla momentalna po tym jak rozwalily mnie Panie w biurze mowiac ze nie moge zobaczyc listy obozow biarocych udzial w targach w Krakowie bo jak sie wyrazily "jest to tajne, nikt nie ma do tego wgladu i przekonam sie jak pojde na targi". No coz! W CCUSA kazdy z nas mial wyslana na maila liste z dokladnym opisem wszystkich obozow ktore beda na targach w Wawie juz 2 tyg przed terminem targow!

Ale decyzja o wyborze i tak nalezy do Was

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO FAKT, ŻE CAMP AMERICA JEST TROCHĘ DROŻSZA OD CCUSA, ALE NIE KAŻDY DOSZUKAŁ SIĘ PRAWDZIWEJ PRZYCZYNY TEGO, A NA PEWNO NIE PANI ULLA 22, KTÓRA "ZWALA" WINĘ NA TO ŻE CA DUŻO WYDAJE NA REKLAMĘ ETC, CHOĆ NOTABENE, Z PEWNOŚCIĄ WYDAJE WIĘCEJ NIŻ CCUSA........... ALE NIE O TYM MIAŁAM PISAĆ. OTÓŻ ROŻNICA TKWI W UBEZPIECZENIU. CCUSA, JA NP. W ZESZŁYM ROKU SPĘDZIŁAM W USA 4 MIESIĄCE, WIEC Z CCUSA NIE MIAŁABYM UBEZPIECZENIA NA OSTATNI MIESIĄC! WIĘC, CI KTORZY PLANUJECIE ZOSTAC DŁUZEJ - ZWRÓCCIE NA TO UWAGE!!! BO POTEM MOŻE WYDAZYC SIE TRAGEDIA.

JESLI ZAS CHODZI O KROTSZE POBYTY NA CAMPIE, TO PRZYZNAJE ZE CCUSA MA LEPSZA OFERTE, ZWLASZCZA FLEX-TIX!!! NIESTETY TA FIRMA NIE OFERUJE CZEGOS TAKIEGO JAK RESORTY, CO ZNOWU PRZEWAZA SZALĘ NA KORZYSC CA. A RESORTY SĄ WG MNIE SUPER!!! ;)

CÓŻ WYBÓR ZALEŻY OD WAS...

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm według mnie ubezpieczenie to nie jest duzy problem, po prostu kupuje karte Euro26 i mam dodatkowe ubezpieczenie...

A Resort?? Punk widzenia zalezy od punktu siedzenia, ja bym sie na to nie zdecydowala wiec mnie to nie przekonuje

Aha a po co pisac capsem, wszyscy przeciez umieja czytac mniejsze literki, a caps jest denerwujacy ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...