Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


minimalistik

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, w kanadzie jest wiecej Polonii niz w USA z tego co kiedys czytalem.

Tak samo jest ciezko z praca w usa jak i w kanadzie. Nawet w chicago czy ny jest ciezko. Mieszkalem w NY jak zaczol sie kryzys i sam bylem swiatkiem jak upadaly lub byly mocno redukowanie biznesy naszych klientow.

"mowisz o generalizowaniu -masz racje ale zobacz co sie dzieje kolo Ciebie,czy kiedys nie spotkales sie w Anglii,w Polsce z takim patrzeniem i odpowiedz masz na dloni-Konsul to tez czlowiek taki sam jak Ty i ja .."

Rozwin swoja mysl bo nie kumam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

800 tys Poloni mieszka w Kanadzie do 10 milionow w USA wiec gdzie jest wiecej?gdzie o takim czyms czytales ze wiecej jest w Kanadzie ..

co do generlizowania to ze kazdy Polak to pijak,zlodziej,ze chcesz slub na papiery ,ze syn-corka alkoholika to tak samo bedzie sie zachowywac

teraz rozumiesz?i tak moglbym wiele spraw wyjasnic ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu czytalem w jakis wynikach spisu ludnosci. A skad ty masz dane ?

Nie nie slyszalem az tak duzo takich opinii. Oczywiscie sa takie, ale w firmach gdzie ja pracowalem to Polacy byli i sa szanowani i ze wzgedu na wiedze i umiejetnosci. A pracowalem jak i pracuje w duzych firmach miedzynarodowych, gdzie zazwyczaj ilosc polakow czy ludzi pochodzenia polskiego jest znaczna.

Tak poza tym jak sie formuluje opinie na jednorazowych odwiedzinach na Greenpointcie lub Jackowie w piatkowy wieczor lub sobotni no to super. Wiekszosc ludzi w UK zna polakow z pracowitosci jak i pieknych dziewczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu osob w Kanadzie bylo mniej niz teraz co ze spisu wychodzilo ;)

pamietam czas jak pisali na stronach rzadowych ze jest 600-700 tys a teraz

oraz w Kanadzie mieszka 10 % osob co mieszka w USA wiec jak moze byc wiecej Polonii w Kanadzie ;)

o juz jest 980 tys .. :)

http://www.canadaint...=pol&menu_id=54

widzisz jesli pracujesz wsrod ludzi kulturalnych-tych co wiedza co to znaczy generlizowanie oraz wiedza ze pewnych spraw sie nie mowi to masz taki obraz ,.Wcale sie nie dziwie bo tak samo chcialbym takie osoby spotykac ale nie da sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest mniej, bo mniejszy jest mit Kanady w stosunku do USA.

Ja nie nazekam na czas ktory spedzilem w USA. Mialem dobra prace w swoicm zawodzie i super widok rozciagajacy sie z oknen w biurze na 21szym pietrze. Moze jak bym dostal mozliwosc nastepnego wyjazdu to tez bym wyjechal na jakis kontrakt, ale ... chyba w obecnej chwili wolalm bym jechac do Australi lub Kanady. Inne prawo pracy, prawo do ubezpieczen jak i do opieki zdrowotnej. Mniej pracy na czarno wiec mniej zlych opinii o imigrantach.

Ale tak jak mowie mit i jeszcze raz mit i stereotyp o Polakach, ktorym kieruja sie pracownicy ambasady usa.

Oczywiscie sa ludzie ktorzy beda kombinowac i tak bedzie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

jedni uwarzaja USA za mit drudzy nie , jeszcze nigdy tam nie bylem mam nadzieje ze uda mi sie w przyszlym roku tam zawitac tylko wylacznie na okolo 2 tyg. tylko turystyka . ojciec byl pare lat temu w miami , bostonie i powiedzial ze nigdy by tam nie wrocil j,jego zdanie. z kolei ja mysle ze jak ( mowimy tu o legalnych sprawachj ) ze USA to jest tak duzy kraj ze kazdy znajdzie cos dla siebie co go w pelni bedzie satysfakcjonowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj odwiedzilem ambasade usa w stockholmie i po krótkiej rozmowie uslyszalem Visa approved :D:D Tylko mam jeszcze jedno pytanie jako że jestem wielkim pesymistą , czy czesto zdarza sie że nawet jak w ambasadzie przyznaja wize to odsyłają pusty paszport bo gdzieś na forum o takim czymś przeczytalem.

Dziekuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu dokumentów i spotkania w ambasadzie. 10.09.2011 wakacje Fort Lauderdale Florida.

no, coz mogliscie wybrac jakies ciekawsze miejsce na fl. niz ft.lauderdale

jedni uwarzaja USA za mit drudzy nie

prawda wyglada kolego tak, ze jesli nie potrafisz sie nauczyc polskiego to z angielskim ( a jeszcze do tego w wersji amerykanskiej) bedzie niezmiernie trudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Gratulacje dostanie wizy !!!

A tak ogolnie to jak sie dziwie tym ludziom pracujacym w ambasadach usa ich zacofania. Oni caly czas mysla ze ameryka jest rajem dla polaka i ze on jest gotowy rzucic stala legalna prace za godziwe pieniadze i wyjechac do usa i pracowac na czarno za grosze.

Z takim "ciemnym" podejsciem tych urzendnikow Polska nigdy nie trafi do ruchu bezwizowego i to nie z winy Polski i Polakow tylko z winy zacofania amerykanskich urzednikow wizowych.

zgadzam się całkowicie. Dwa lata temu starałam się o wizę B2 z racji firmy w jakiej pracuję w ciągu minuty zapadła decyzja o przyznaniu wizy, z wizą J! było podobnie natomiast kiedy starałam się o wizę F1 Pan konsul zapytał " była Pani w Stanach 5 razy kto Panią sponsorował?? Rozbawił mnie tą sytuacją.Pracuję i zarabiam więc stać mnie na wakację w USA - okazałał swoje zdumienie i zapytała a ile Pani zarabia. Wizy nie dał i anulował B2 ważną jeszcze 8 lat wpisując na czerwono na wizie CWOP. Teraz mam problem z dostaniem wizy pomimo że nie złamałam nigdy prawa, Skończyły się wakację w USA. CWOP - cancelled without prejudice co oznacza "anulowany bez twojej winy". Gdy zapytałam za co anulowano mi wizę - konsul odpowiedział - nie napisałem nic co mogłoby przeszkodzić w staraniu się o kolejną wizę. ŻARTYYYYYYY CHYBA:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...