Skocz do zawartości

Zwrot Podatku Social Security Z 2009.


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko. W 2009 roku bylem na wizie J-1 w czasie wakacji i pracowałem. Moj pracodawca, o czym wielokrotnie mu mowilem, odciagal mi podatek social security, a z tego co wiem nie powinien tego robic bo osoby z WAT nie musz placic social security. Pozniej zostalem w USa na statusie studenta, po czym w tym roku otrzymalem zielona karte poprzez slub z obywatelem. Takze moja sytuacja jest prosta. Pytanie jednak dotyczy tego roku 2009. Gdy w rozliczalismy sie z podatkow na poczatku 2010 roku za rok 2009 osoba ktora nam to robila, powiedziala co musze przygotowac zeby dostac zwrot tego akurat podatku SS. Musialem miec list od pracodawcy itp... Wyslalem to ale po jakims casie dostalem list z IRS ze musze jeszcze dosłać kopie ds2019, ksero wizy oraz formularz 1040NR. To bylo w czerwcu, gdy wiedzialem juz ze nie pojde na kolejny semestr do szkoly, wiec powiedzmy ze bylem nielegalnie i nie chcilałem juz dotykać tego tematu na wszelki wypadek. No i to pismo sobie tak leżało rok czasu az niechcacy, w czasie porzadków w papierach je znalazlem. Czy mysliscie ze można to jeszcze wysłać ponad rok po terminie jego otrzymania? Jak to ma sie do mojej obecnej sytuacji, bo teraz place Social Security, ale za tamten rok nie musialem wiec w sumie powinien mi sie nalezec jego zwrot. Jesli jest tak jak rozumuje, to jak mam wypelnic forme 1040NR. Czy zaznaczać dane takie jakie byly w 2009 roku, czyli ze nie jestem rezydentem USA, i jestem singlem, czy zaznacyc bieżącą sytuacje, czyli żonaty rezydent , ale wtedy ta forma nie ma sensu, bo jak rezydent ma wypełniac forme o zwrot podatku dla osob ktore sie sa rezydentami?:) Troszke zakrecone to jest. Ale nie chce sobie narobic jakiegos bigosu przez to, bo tego podatku jest cos kolo $200 wiec tez nie to ze sie wzbogace, ale skoro okazaloby sie ze moge to dostac to moze warrto poswiecic pare minut na wypelnienie tej formy.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chce sobie narobic jakiegos bigosu przez to, bo tego podatku jest cos kolo $200 wiec tez nie to ze sie wzbogace, ale skoro okazaloby sie ze moge to dostac to moze warrto poswiecic pare minut na wypelnienie tej formy.

Zależy czy wypełniasz zeznanie sam czy dajesz komuś do wypełnienia, co prawdopodobnie za względu na sumę zwrotu się mało opłaca (chyba że ktoś przygotuje Ci całe zeznanie, a nie tylko formę o której piszesz). Jak nie wiesz na 100% jak wypełnić to nie wypełniaj - dla IRS i USCIS słowa "nie wiedziałem" nie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeznanie za 2009 rok zostalo wypelnione przez kogos kto sie tym zajmuje i rozliczalem sie jako single.Jesli chodzi o ss to musze im doslac ksero wizy ds2019 oraz forme 1040 nr. Nie jest ona specjalnie trudna, chodzi mi tylko ze w miedzyczasie wziolem slub i nie bardzo wiem czy wypenic ta forme w sposob w ktory powinienem byl ja wypelnic w czasie gdy dostalem w zeszlym roku pismo o doslanie brakujacych dokumentow, czyli jako singiel, czy wypelnic ja z obecnymi danymi czyli ze jestem married no i teraz juz jestem rezydentem, wiec tu tez jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...