Skocz do zawartości

Wiza "K" (narzeczenska)- czy ktos wie o co pytają?


moi_1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w czerwcu wyznaczony termin wizyty u konsula w Warszawie. Staram sie o wize narzeczenska "K-1". Czy ktos z uzytkownikow forum juz przez TO przechodzil? O co moze pytac Konsul? ....prawda jest taka, ze znamy sie z moim chlopakiem dlugo i spedzilismy w sumie pol roku. Moj chlopak ma stala prace. O co moze pytac Konsul? Czy zdarza sie czesto, ze odmawiaja takiej wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Moi mam pytanka, moze znasz na nie odpowiedz:

Jak dlugo czekalas na rozmowe (o rozpoczecia procedury)?

Czy wiesz, czy po slubie mozna podrozowac? I nawet na dluzej, pow 6 miesiecy?

Jakie formalnosci musisz spelnic po slubie? Czy musisz wyslac jakies papiery dokads i prosic o cos? Czy wiesz jak to wyglada? Czy mozna pracowac od razu po slubie, czy musisz czekac na jakies pozwolenia?

Ja niesttey nie wiem nic o rozmowie o wize K1, wydaje mi sie ze dobrze byloby zabrac jakies zdjecia, bilety lotnicze itp. zeby pokazac, ze sie widujecie, no i kochacie:)

Jesli wiesz o sprawach, o ktore pytalam, czy moglabysmi to opisac?

Pozdrawiam i zycze powodzenia na rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witaj... Moj chlopak zlozyl w Stanach wymagane dokumenty we wrzesniu ubieglego roku. W polowie pazdziernika przeslano je do Warszawy... a potem czekalismy. W lutym, wobec braku jakiejkolwiek wiadomosci monitowal do Ambasady. Zgromadzilam brakujace papiery i na poczatku kwietnia wyslalam formularze. Termin wizyty mam na poczatku czerwca.

..... Slub w Polsce z obywatelem USA wymaga tego, by przez dluzszy okres czasu przebywal on w Polsce. Trzeba zakladac sprawe w sadzie, gdyz polskie prawo wymaga, by przedlozyc zaswiadczenie, ze jest sie osoba w stanie wolnym, a Ameryka takich zaswiadczen nie wydaje. Potem i tak musialabym starac sie o wize,a wiec pozostac na jakis czas w kraju. W naszym przypadku wybralismy wize"K".

........boje sie tej wizyty u konsula. Nie wiem z jakich powodow moga odmowic wydania wizy narzeczenskiej... Nie udalo mi sie nawiazac kontaktu z kims kto sie o te wize staral...

No coz... jeszcze tylko tydzien....

...........................................................................pozdr

awiam...ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wyjechać na turystyczną i tam wziąc ślub???

Na pewno wam się uda!

Moja dziewczyna ma 9 lat rezydencje i ma teraz jechać robić obywatelstwo ale nie wiem czy się uda.

Napisz jak było w Ambasadzie, będziesz na rozmowie sama czy z chłopakiem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to trwło dokłdnie u Ciebie???

Może lepiej wziąc ślub w Polsce będzię szybciej???

Pozdrwim

Slub w Polsce nie bedzie szybciej, nie z amerykaninem, mamy inne prawo i w sadzie musi byc rozprawa o zwolnienie z obowiazku posiadania jakiegos papierka ze jest sie zdolnym do zawarcia malzenstwa. My na rozprawe czekamy juz ponad pol roku. Termin mamy na jutro ;) i mam nadzieje ze to bedzie koniec, ale tez nie mam na to gwarancji. Jest wogole smiesznie bo nie chca tlumacza na rozprawie a moj narzeczony po polsku potrafi powiedziec piwo ;). Stresuje sie strasznie, ze to sie znowu przesunie, plan byl taki, ze w czerwcu juz bedziemy w USA a nawet jeszcze nie zaczelismy nic zalatwiac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...