Skocz do zawartości

Zmiany Wizowe (J-1) Na Rok 2012


TT

Rekomendowane odpowiedzi

W 2007 przyjechała do mojego miejsca pracy pani z CHI i z każdym J-1 rozmawiała 10-15 min, pytała czy nam się praca podoba, czy nie jest ciężko, czy dostajemy pieniądze w terminie.

W 2010 sponsor ograniczył się do kontaktu przez telefon, ale na orientation było wyraźnie powiedzianie, że jakby co, to dzwonić na taki i taki numer, na szczęście nie było potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Przepraszam, że posłużę się linkiem, ale za warto cytować zródło : zmiany programu Work and Travel poza tym oszczędzi mi to wklejania.

Spora część sponsorów odrzuca oferty pracy takie jak: przetwórnie ryb na Alasce, Kasyna, Fabryki. Widzę, że sporo osób czeka aż informację na temat nowych zmian pojawią się na stronie Ambasady. Myślę, że chetni do udziału w programie powinni kierować się tym co mogą wyczytać na stronach. Wskazówki odnośnie nowych regulacji Ambasada przesyła bezpośrednio do Agentów tak by mogli zapoznać sie z procedurami. Nie wiadomo czy takie informacje pojawią się również na stronie. Natomiast wiem, że termin wejścia nowych regulacji w życie nastąpi luty- marzec tego roku.

Wiele fundacji, ze względu na ostrożność nie akceptuje wszystkich ofert pracy, tak by w marcu nie okazało się, że cześć osób wogóle nie wyjedzie. W chwii obecnej Ambasada nawet nie wie jakie dokumenty będą niezbędne podczas rozmowy.

DOS stworzył nowy ujednolicony dokument oferty pracy DS7007 ale jest jeszcze dokumentem nieoficjalnym dokument taki w chwili obecnej nie jest wymagany przez Ambasadę ale od marca okazać się może niezbędny. W tym roku wszyscy powinni być świadomi tego, że program może nieść kilka niespodzianek. W tym roku przed rozmową z konsulem każdy uczestnik zostanie poproszony o pokazanie Indeksu i legitymacji bez jednego z nich, zostanie odesłany do domu. W tym roku Ambasada rozpocznie przyjmowanie wniosków o wizę J1 prawdopodobnie w połowie lub pod koniec marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...