Jump to content

W Sprawie Podróży Do Nowego Jorku.


Martinoz93

Recommended Posts

Witam!

Zawsze chciałem zobaczyć Nowy Jork i sprawdzić, czy warto mieszkać w USA. Planuję za rok pojechać do Nowego Jorku. I tu nasuwa się kilka pytań:

Czy można tam pojechać w ciemno to znaczy nie rezerwować hotelu tylko na miejscu sobie coś załatwić czy lepiej od razu wcześniej mieć coś zarezerwowanego?

Jak wygląda transport po mieście? Czy opłaca się poruszać wynajętym samochodem?

Ile potrzeba czasu by zwiedzić całe miasto? Czy tydzień wystarczy?

Link to comment
Share on other sites

Ja byłem tydzień i to stanowczo za mało choć wydaje mi się że dużo zobaczyłem :) Hoteli jest mnóstwo tylko pytanie za ile ma być ten chotel... Myślę że czym prędzej zarezerwujesz tym lepszą cenę dostaniesz i wiadomo że cena też zależy od lokalizacji. Transport z lotniska znajdziesz bez problemu są tam np busy które jeżdżą co chwilę... Go Airlink NYC i zaznaczam że podwożą pod sam Hotel i z JFK do samego hotelu zapłaciłem chyba 18 $. Po mieście ja np poruszałem się i rowerem i autobusami... też autobusami wycieczkowymi odkrytymi które woziły po całym mieście CitySightBus. Myślę że wszystko lepiej sobie zarezerwować wcześniej i lecieć ze spokojną głową.

Link to comment
Share on other sites

Transport po mieście - metro :)

Zależy co chcesz zwiedzać, ale jeśli chodzi Ci głównie o Manhattan, to samochód będzie jak najbardziej zbędny. Tygodniowa karta na transport miejski w zupełności zaspokoi Twoje potrzeby przemieszczania się po mieście (nie tylko po Manhattanie).

Hotel lepiej mieć zarezerwowany.

Chociażby po to, żeby po wyjściu z lotniska nie zastanawiać się, gdzie jechać/iść i co z sobą zrobić ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...