Skocz do zawartości

W Sprawie Podróży Do Nowego Jorku.


Martinoz93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zawsze chciałem zobaczyć Nowy Jork i sprawdzić, czy warto mieszkać w USA. Planuję za rok pojechać do Nowego Jorku. I tu nasuwa się kilka pytań:

Czy można tam pojechać w ciemno to znaczy nie rezerwować hotelu tylko na miejscu sobie coś załatwić czy lepiej od razu wcześniej mieć coś zarezerwowanego?

Jak wygląda transport po mieście? Czy opłaca się poruszać wynajętym samochodem?

Ile potrzeba czasu by zwiedzić całe miasto? Czy tydzień wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tydzień i to stanowczo za mało choć wydaje mi się że dużo zobaczyłem :) Hoteli jest mnóstwo tylko pytanie za ile ma być ten chotel... Myślę że czym prędzej zarezerwujesz tym lepszą cenę dostaniesz i wiadomo że cena też zależy od lokalizacji. Transport z lotniska znajdziesz bez problemu są tam np busy które jeżdżą co chwilę... Go Airlink NYC i zaznaczam że podwożą pod sam Hotel i z JFK do samego hotelu zapłaciłem chyba 18 $. Po mieście ja np poruszałem się i rowerem i autobusami... też autobusami wycieczkowymi odkrytymi które woziły po całym mieście CitySightBus. Myślę że wszystko lepiej sobie zarezerwować wcześniej i lecieć ze spokojną głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport po mieście - metro :)

Zależy co chcesz zwiedzać, ale jeśli chodzi Ci głównie o Manhattan, to samochód będzie jak najbardziej zbędny. Tygodniowa karta na transport miejski w zupełności zaspokoi Twoje potrzeby przemieszczania się po mieście (nie tylko po Manhattanie).

Hotel lepiej mieć zarezerwowany.

Chociażby po to, żeby po wyjściu z lotniska nie zastanawiać się, gdzie jechać/iść i co z sobą zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...