Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna B-2 A Praca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w 2007 roku byłam w Stanach w celach turystycznych przez 5 tygodni. Otrzymałam wizę turystyczną B2/B1 na 10 lat. W tym roku chciałabym tam pojechać na 3 miesiące, żeby tymczasowo legalnie popracować ( np w McDonald's ), tak, żeby podszkolić język, poznać trochę NY. Mam tam wujka, ale jeżeli to będzie możliwe wolałabym wynająć jakieś lokum na te 3 miesiące (opcjonalnie). Studiuję na uniwersytecie, jeszcze mi zostały 2 lata studiów, więc mam jakby punkt zaczepienia w Polsce - napewno nie chcę w Stanach zostawać, ten wyjazd byłby na miesiące letnie, wolne od studiów.

Wnioskuję, że powinnam załatwić inną wizę ? Czy turystyczna nie pozwala mi na taką pracę tymczasową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "tymczasowo legalnie pracować" na wizie turystycznej.

Wiza turystyczna - jak sama nazwa wskazuje - służy do pobytu turystycznego, a nie do pracy.

Do pracy służy np. wiza pracownicza (o którą Tobie akurat nie chodzi).

Możesz też wyjechać na program Work & Travel, ale tu raczej pracy w McDonald's nie znajdziesz.

Poczytaj o wizach na w&t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w 2007 roku byłam w Stanach w celach turystycznych przez 5 tygodni. Otrzymałam wizę turystyczną B2/B1 na 10 lat. W tym roku chciałabym tam pojechać na 3 miesiące, żeby tymczasowo legalnie popracować ( np w McDonald's ), tak, żeby podszkolić język, poznać trochę NY. Mam tam wujka, ale jeżeli to będzie możliwe wolałabym wynająć jakieś lokum na te 3 miesiące (opcjonalnie). Studiuję na uniwersytecie, jeszcze mi zostały 2 lata studiów, więc mam jakby punkt zaczepienia w Polsce - napewno nie chcę w Stanach zostawać, ten wyjazd byłby na miesiące letnie, wolne od studiów.

Wnioskuję, że powinnam załatwić inną wizę ? Czy turystyczna nie pozwala mi na taką pracę tymczasową ?

Typowowa z ciebie kandydatka na worka - wiza J1 się kłania (właśnie dla takich osób jak ty stworzono właśnie program Work and Travel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...