Skocz do zawartości

H2B Kiedy skonczy sie limit??


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak okazuje sie ze cos udalo sie niektorym firmom i wyjazd nawet teraz moze byc mozliwy...

Here are details you need to know about the H-2B visas for the remainder of FY 2005: 





a.       You will be able to file new H-2B visa petitions with the Immigration Service starting not more than 14 days after the enactment of this Bill (the Presidents signature). [Therefore, since the President signed the Bill on May 11, we could begin filing H-2B petitions with the Immigration Service on May 25. There is no mention of business days since time is of the essence for our small and seasonal businesses and the communities we serve, we hope that it will be actual days, including weekends, that are counted toward the 14 days]. 





b.      Any worker who has had an H-2B visa in any one of the prior three years is exempt from the H-2B cap. The Employer/Petitioner MUST CERTIFY that the employee is a repeat H-2B worker. Certification is not defined in the Bill, but we expect the DHS certification could be as simple as an attestation listing the worker as a repeat H-2B worker. 





c.       There will be additional space for new H-2B workers based on an estimate by the Immigration Service on the number of repeat H-2B workers already approved and in the country this year. USCIS will provide that number, and we expect that number to be over 25,000. 





d.      We can expect additional instructions on certification, filing date, special filing requirements, etc. to come out from USCIS as soon as the Bill is enacted. We expect, however, that the process will be kept very simple. 





e.       The Save Our Small and Seasonal Businesses Act applies only to FY 2005 and 2006. Congress will need to act again next year for relief for future years. 





f.        Starting in FY 2006 (H-2B visa petitions set to start on October 1, 2005 or later) will be the following: 





i.                     Split of 33,000 H-2B visas for the first half (H-2Bs needed starting 10/1/2005 to 3/31/2006), and 33,000 for the second half of the year (start date of 4/1/2006 to 9/30/2006). This split does not apply to repeat H-2B workers. 



ii.                   New anti-fraud fee of $150 per EMPLOYER per petition. 



iii.                  Imposition of new sanctions on employers for fraud and misrepresentation. 



iv.                 New reporting requirements by DHS to Congress.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi skad mam wiedziec ze pracodawcy przyznali petycje?biuro informuje mnie o ofertach pracy, lecz jak sie okazuje nie sa one potwierdzone petycjami tak? czy cos moze myle?kurka wodna nie rozumiem chyba, oswieccie mnie! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taki podział wiz na dwa zezony moze oznaczac iz wieksza bedzie szansa wyjazdu pazdz-list a nie tylko na poczatku roku?

nie rozumiesz - "sezon" wydawania wiz zaczyna sie w pazdzierniku / listopadzie - to jest poczatek roku - wiec firmy ktore potrzebowaly osoby do pracy od listopada dostawaly petycje i sciagali ludzi do USA. Natomiast firmy ktore potrzebowaly osoby w marcu juz nie mogly skladac podania bo limit sie wyczerpal. Rzad na ten rok wydal / ma wydac dodatkowe petycje wlasnie dla tych firm ktore sie nie zalapaly. Czy zrobia podzial na lato/zima tego nie wiem.

Caly czas sie martwisz czy wyjedziesz - nikt Ci takich informacji tu nie udzieli na 100% - zalezy to od SC, ich prawnikow w USA, pracodawcy, ambasady, urzedu immigracyjnego, departamentu pracy itp..

Tak w ogole jaki to pracodawca i gdzie?

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi skad mam wiedziec ze pracodawcy przyznali petycje?biuro informuje mnie o ofertach pracy, lecz jak sie okazuje nie sa one potwierdzone petycjami tak? czy cos moze myle?kurka wodna nie rozumiem chyba, oswieccie mnie! :(

Pracodawca bedzie ci mogl takie info udzielic po tym jak je dostanie od departamentu immigrac.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jeszcze nia mam pracodawcy, czekam na oferty; nie rzadam od nikogo odp na 100% tylko szukam odpowiedzi bo nie lapie calego tego procesu wydawania wizy, petycji, ofert pracy; wiem ze to zalezy od wieluc czynnikow, jednak chyba kazdy by sie martwił tak jak i ja, jesli biuro do ktorego sie zapisał ma nieciekawa renome i szczegolnie w przypadku własnie tej wizy,z ktora jak widac po wypowiedziach na forum, polskie firmy posredniczace maja problemy. jeszcze jestem na etapie tylko wpłacenia oplaty organizacyjnej i zadaje tyle pytan-moze dziwnych-poniewaz nie wiem czy mam sie dalej "bawic" z ta firma i ryzykowac umoczenie wiekszej kasy. Dzieki za pomoc i sorry za ma upierdliwość :roll:

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...