Skocz do zawartości

H2B Kiedy skonczy sie limit??


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem obecnie w USA na J1 i chcialbym wrocic tu na h2b poniewaz skonczyem juz studia:(kiedy musze sie starac o h2b aby zdazyc to zalatwic przed wyczerpaniem sie limitu?na j1 bylem jestem juz 3 raz, czy to moze byc przeszkoda??

doradzcie ktore biuro najlepiej wybrac?? z gory dzieki i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie w USA na J1 i chcialbym wrocic tu na h2b poniewaz skonczy
  • em juz studia:(kiedy musze sie starac o h2b aby zdazyc to zalatwic przed wyczerpaniem sie limitu?na j1 bylem jestem juz 3 raz' date=' czy to moze byc przeszkoda??

doradzcie ktore biuro najlepiej wybrac?? z gory dzieki i pozdr[list']

W tym roku skonczyl sie 3 Stycznie o ile pamietam. Zaczynaja wydawac od 1 Pazdiernika..

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na j1 bylem jestem juz 3 raz, czy to moze byc przeszkoda??

Raczej pomoc. :roll:

doradzcie ktore biuro najlepiej wybrac?? z gory dzieki i pozdr

Z zasady tego nie robimy, poniewaz niemal kazde ma cos na sumieniu... Poczytaj komu sie w ogole udalo H2B zorganizowac, popytaj wsrod znajomych, poczekaj na oferty, konkretne oferty, a nie puste obietnice. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ze petycje sa wydawane od 1 pazdziernika oznacza ze dopiero wtedy beda autentyczne ofert pracy?czy inne wczesniejsze nalezy traktowac jako puste obietnice?

Oferta pracy a petycja to dwie rozne rzeczy.

Petycje wydaje urzad kiedy pracodawca udowodni brak mozliwosci zatrudnienia na tym samym stanowisku amerykanina. Dopiero po tym moze wystawic pozwolenie and podstawie ktorego BCIS wydaje petycje wizowa. Wiec pracodawca Tobie moze wystawic oferte pracy ale dopoki nie ma petycji od urzedu immigracyjnego nie masz pewnosci ze wyjedziesz..

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy slyszeliscie moze o nowych zasadach przyznawania wiz h2b? dostalam maila od mojego starego pracodawcy, ktory w przeszlosci zalatwial takie wizy. teraz podobno pula 66 tys. wiz bedzie podzielona na dwie grupy: "winter season" i "summer season". ponadto osoby, ktore beda przedluzac h2b, nie sa juz wliczane do puli wiz na dany rok. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy slyszeliscie moze o nowych zasadach przyznawania wiz h2b? dostalam maila od mojego starego pracodawcy, ktory w przeszlosci zalatwial takie wizy. teraz podobno pula 66 tys. wiz bedzie podzielona na dwie grupy: "winter season" i "summer season". ponadto osoby, ktore beda przedluzac h2b, nie sa juz wliczane do puli wiz na dany rok. :lol:

O tym pierwszym nie slyszalem, ale nie mam powodow, aby w to nie wierzyc. :(

Ta druga informacja jest na pewno prawdziwa (dostalem kolejny newsletter od Shustermana) i to tylko dobrze dla nas! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mimo ze mam oferte ktora mnie zainteresuje i sie chce na nia zapisac to moze to nic nie znaczyc tak?skad mam wiedziec ze oferta jest wazna?bo chyba jedynym papierem ktory dosteje jest ds tak?

dokladnie tak - jesli pracodawca nie dostanie petycji to nigdzie nie wylecisz. Generalnie jest to malo prawdopodobne jednak mozliwe. Jak dojdzie do biura petycji I129 (I797B) to bedziesz wiedziala ze lecisz.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...