Jump to content

Prawo Jazdy Nj


gek

Recommended Posts

Witam . Mam pytanie . Czy ktoś jest w stanie mi do radzić gdzie mogę zakupić podręcznik do nauki na prawo jazdy w stanie New Jersey przetłumaczonej na język Polski ? Czy może idzie ja gdzieś dostać np. w głównym DMV w trenton ? Bo tu u mnie pytałem ale maja tylko po angielsku Z góry dziękuje .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

W końcu udało mi się dzisiaj dostać tutejsze prawo jazdy, krótki poradnik co i jak:

- Najpierw trzeba udać się do lokalnego MVC po permit, należy pamiętać o obowiązującym w NJ 6-Point ID Verification (http://www.state.nj.us/mvc/Licenses/6PointID.htm)

- Egzamin teoretyczny to 50 pytań (należy odpowiedzieć poprawnie na 40) - zdaje się przy komputerze z dotykowym ekranem. Moim zdaniem egzamin jest łatwy i bez problemu można się do niego przygotować, robiąc kilkanaście razy taki np. test: http://www.edisondriving.com/test/online.shtml

Pytania w zasadzie się pokrywają, są tylko trochę inaczej sformułowane. Z tego co wiem, jest możliwość zdawania testu w języku polskim.

- Jeśli ktoś ma polskie + międzynarodowe prawo jazdy, to wystarczy je pokazać (teoretycznie już w lokalnym MVC - ale u mnie np. kobieta zupełnie nie kumała bazy co ja jej pokazuję i kazała mi je wziąć tam gdzie będę zdawał egzamin - na miejscu pani złapała pianę bo okazało się, że powinni byli to wstukać na permit i musiała wszystko poprawiać) i nie trzeba zdawać jazdy. Po zapłaceniu 15 dolców cyknęli mi fotkę i odebrałem prawo jazdy - wszystko trwało ok. godzinę.

- Na egzamin należy zabrać: permit, photo id (GC albo EAD np.) i proof of address.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Permit dostajesz po spełnieniu 6-point id verification i uprawnia cię do podjęcia egzaminu teoretycznego.

Ja sobie wyrobiłem w Polsce międzynarodowe i pani w MVC sprawdzała obydwa (IDL+krajowe) - nie jestem Ci w stanie powiedzieć, czy tylko polskie wystarcza. Musisz zapytać w lokalnym MVC - tylko może być tak jak u mnie, że zupełnie nie będą wiedzieli z czym to się je - dopiero jak przyszedłem na egzamin (bo tego nie zdawałem w lokalnym) to się okazało, że na permicie już poiwnienem mieć wstukane, że posiadam inne prawo jazdy.

Link to comment
Share on other sites

Nie dalej jak 2 dni temu w radio slyszalem wypowiedzi, ze 6-point verification ma zostac zmienione i nie bedzie juz potrzeba tylu dokumentow. Probowalem teraz na szybko przeszukac strony MVC ale nic ciekawego nie znalazlem. Slyszal ktos moze o tym?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam Wszystkich !

Mam pytania tylko po angielsku a potrzebuje po polsku bo bede zdawac w jezyku polskim. Prosze o odpowiedz z góry dziekuje !

ja niestety nie mam po polsku, ale czy mogła byś mi przesłac nawet te po ang( a jak już ktos Ci wysłał polskie to tez) na marp2@op.pl

dzięki!!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Witam

Może ktoś się orientuje jak to jest z prawem jazdy ale na motor. Wiem że na auto nie trzeba zdawać jazdy bo uwzględniają international driving license z polski ale czy ma się to również do prawka na motocykle?

Zacznijmy moze ot tego w jakim stanie? Chodzi o NJ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...