Jump to content

Proszę..pilne - Opłata Sevis


ola1szeptem

Recommended Posts

Witam,

mam bardzo pilne pytanie. Tak czy siak musiałam odwołać dzisiejszą rozmowę z konsulem.

Dostałam stypendium wakacyjne na miesiąc w liceum w USA. Dostałam ze szkoły formularz I-20 i staram się o wizę F-1. Mam DUŻY problem z opłatą SEVIS, już tam dzwoniłam i pisałam i czytałam faq, i nic.

Wybrałam opcję płatności check, jednak w Polsce jest to niemożliwe i chcę zmienić sposób na kartę kredytową, ale niemożliwa jest już taka zmiana! Jak mogę zmienić opcję?? Jaki jest numer konta, cokolwiek?

Po drugie system mówi mi, że muszę zapłacić $200, co wg mnie jest niedorzeczne na wyjazd na miesiąc, a tego również nie dało się zmienić... Ale najważniejsze jest, aby w ogóle dało się zmienić ten sposób płatności.

PROSZĘ o pomoc, bo jestem załamana,a to pilne!

Link to comment
Share on other sites

Niby robiłam tak milion razy już wcześniej, a i tak nie wychodziło. Zadzwoniłam więc na inną infolinię, gdzie ktoś UMIAŁ odpowiedzieć na moje pytanie ;o Nie tę z głównej strony, ale: 001 314 425 1809. Zresztą robisz tak:

https://www.fmjfee.c...01fee/index.jsp

Klikasz na 'Proceed to I-901 Form and Payment'.

Na dole strony wybierasz ten sam rodzaj formularza co wcześniej (uwierzcie, kombinowałam i nic nie dawało), po czym zatwierdzasz OK.

Wypełniasz formularz koniecznie tak samo jak wcześniej, zatwierdzasz Enter.

Pokazuje się na czerwono, że twoje dane są już w systemie. I tu utknęłam. Okazało się, że należy wybrać opcję wysłania im całkiem nowej płatności, mimo że tam wymagają wpisania nowego numeru SEVIS. Perfidnie ignorujesz to polecenie i wpisujesz te same dane, jednakże wybierasz opcję płatności Credit card. Traktuje się to jako zupełnie inną transakcję, co znaczy że poprzednia dalej będzie w serwisie i to ze statusem niezapłacono i nakazem uiszczenia opłaty. Trudno, ważne że zapłacisz tamtą.

PAMIĘTAJ nigdy przenigdy nie zamykaj strony z potwierdzeniem przelewu, bo później będziesz czekać tygodnie albo miesiące aż tamci z SEVISu ulegną i wyślą potwierdzenie ponownie.

Pozdrawiam, od usług :D

Link to comment
Share on other sites

Chodziło mi raczej o to, czy są jakieś ulgi jeśli jedziesz na tak krótko. Podejrzewam, że nie, że trzeba bulić pełną kwotę. Co do zmiany sposobu płatności to tak zakładałem, że to nie jest kwestia czy się da czy nie tylko kwestia tego jak :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety musiałam zapłacić tę większą kwotę. Nie wiem, na czym to polega... Myślę że to kwestia tego, że dostałam z USA formularz I-20, więc musiałam się starać o wizę F-1. Gdybym dostała formularz DS-2019, pewnie byłyby inne możliwości.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...