Jump to content

Dylemat Dotyczacy Zmiany Wizy


Karrrolka

Recommended Posts

Witam serdecznie

po krótce opiszę swoją sytuację faktyczna.

Mianowicie wyjezdzam teraz do USA juz 5 raz, nigdy nie mialam problemow z wjazdem na teren USA (zawsze wiza 6-miesieczna, jednak nigdy nie bylam dluzej niz 3 miesiace), posiadam wize turystyczna 10-letnia. Poniewaz chce w tym roku zamieszkac z moim chlopakiem, planujemy w niedalekiej przyszlosci slub (on obecnie posiada Green Card, i zlozyl papiery aby otrzymac obywatelstwo) zastanawialam sie nad zmiana statusu po zakonczeniu wizy turystycznej na studencka.

Moj dylemat jest nastepujacy, czy lepiej po zakonczeniu wizy turystycznej czekac na slub bedac nielegalnie , czy zdecydowac sie lepiej na zmiane statusu na studencki.

Co w przypadku jesli odmowia mi przyznania wizy studenckiej? Czy to gdzies jest zglaszane, czy moglabym normalnie po odmowie pozostac nielegalnie w USA, przeczekujac czas az chlopak dostanie obywatelstwo. Zaznacze, ze chcialabym bardzo zrobic ESL i wiem ze mozna robic to rowniez w sposob nielegalny.

Dodam, ze w Polsce ukonczylam studia magisterskie.

z gory dzieki za odpowiedz :)

pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Moj dylemat jest nastepujacy, czy lepiej po zakonczeniu wizy turystycznej czekac na slub bedac nielegalnie , czy zdecydowac sie lepiej na zmiane statusu na studencki.

Nielegalny pobyt/praca są przebaczane tylko po ślubie z obywatelem.

Więc jeśli przesiedzisz wizę i zostaniesz przyłapana na np. jakimś wykroczeniu drogowym, a Twój status zostanie sprawdzony, to podziękują Ci za pobyt w Stanach i dostaniesz też bana, w zależności, jak długo przesiedzisz swój pobyt.

Tak samo będzie w przypadku, kiedy będziesz żoną rezydenta.

Status na studencki możesz zmienić, jeśli spełnisz warunki wymagane, żeby taki status otrzymać. Ale równie dobrze możesz nie dostać zgody na zmianę statusu. Czy ją dostaniesz, czy nie, na to pytanie nikt Ci nie da jednoznacznej odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...