Jump to content

Wiza Pracownicza Terapeuta Zajęciowy


ARS

Recommended Posts

Cześć

Jestem ciekaw waszych opinii na temat sponsorowania w Stanach Occupational Therapist.

Mieszkałem kilka lat w NY utrzymując wizę f1. Niestety nie udało się przekształcić tego statusu na coś bardziej stabilnego i torującego drogę do green card. Po kilku latach wróciłem do Polski i dostałem ponownie wizę turystyczną. Teraz bez problemu latam do stanów co jakiś czas żeby odwiedzić znajomych.

W między czasie dokończyłem w Polsce studia magisterskie - Pedagogika- specjalność terapia zajęciowa. Kilka dni temu natrafiłem na ogłoszenie jakiegoś szpitala bądź kliniki z NY w którym napisane było że potrzebują terapeuty zajęciowego i że wystawią odpowiednie dokumenty na wizę pracowniczą dla kandydatów międzynarodowych. Oczywiście trzeba zdać egzamin żeby zdobyć licencję. Ale jestem na tyle zdeterminowany że wiem że zdobył bym licencje , zresztą już wcześniej celowo przygotowywałem się do egzaminów z książek angielskich w celu szlifowania języka.

Wydaje mi się że powinienem ewaluować dyplom, podejść do egzaminu na -licenced OC- i składać papiery w szpitalach, ośrodkach opieki itp.

Ale:

- Obawiam się różnic programowych

- czytałem że egzamin na licencje OC może zrobić tylko rezydent lub obywatel (więc czy najpierw podchodzić do egzaminu czy szukać sponsora? )

Może ktoś przeszedł już tego typu proces w zawodach medycznych i może coś doradzić?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...