Skocz do zawartości

Wiza Pracownicza Terapeuta Zajęciowy


ARS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jestem ciekaw waszych opinii na temat sponsorowania w Stanach Occupational Therapist.

Mieszkałem kilka lat w NY utrzymując wizę f1. Niestety nie udało się przekształcić tego statusu na coś bardziej stabilnego i torującego drogę do green card. Po kilku latach wróciłem do Polski i dostałem ponownie wizę turystyczną. Teraz bez problemu latam do stanów co jakiś czas żeby odwiedzić znajomych.

W między czasie dokończyłem w Polsce studia magisterskie - Pedagogika- specjalność terapia zajęciowa. Kilka dni temu natrafiłem na ogłoszenie jakiegoś szpitala bądź kliniki z NY w którym napisane było że potrzebują terapeuty zajęciowego i że wystawią odpowiednie dokumenty na wizę pracowniczą dla kandydatów międzynarodowych. Oczywiście trzeba zdać egzamin żeby zdobyć licencję. Ale jestem na tyle zdeterminowany że wiem że zdobył bym licencje , zresztą już wcześniej celowo przygotowywałem się do egzaminów z książek angielskich w celu szlifowania języka.

Wydaje mi się że powinienem ewaluować dyplom, podejść do egzaminu na -licenced OC- i składać papiery w szpitalach, ośrodkach opieki itp.

Ale:

- Obawiam się różnic programowych

- czytałem że egzamin na licencje OC może zrobić tylko rezydent lub obywatel (więc czy najpierw podchodzić do egzaminu czy szukać sponsora? )

Może ktoś przeszedł już tego typu proces w zawodach medycznych i może coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...