Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

moze ktos sie orientuje jak wyglada sprawa wiz dla niemowlakow

otoz Chcila bym sie starac o wize dla dziecka ktore ma pare miesiacy turystyczna, ja mam wize turystyczna wazna na 10 lat z tym ze na nazwisko panienskie , a moj maz ma zielona karte i jest na terenie usa i chcialybysmy go odwiedzic , czy ktos moze mi powiedziec jak wyglada sprawa z wizami dla dzieci ?wspomne tez ze maz bedzie na nas skladal papiery i sprowadzal ale pewnie to dlugo potrwa dlatego potrzebna jest na ta wiza, czy ktos mial podobna sytuacje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wyjście aby mąż przejął amerykańskie obywatelstwo i wtedy dziecko dostanie obywatelstwo po ojcu .Odpadnie problem z wizą bo tutaj bardzo różnie bywa z dostawaniem wiz turystycznych dla dzieci których jedno z rodziców ma GC. Dziecko niezależnie od wieku musi mieć wizę .Składasz wniosek w imieniu dziecka i idziesz do konsulatu.Niemowlaka nie musisz zabierać. http://polish.poland...dla-dzieci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam w podobnej sytuacji. Maz z GC, a ja turystka na zniszczonej wizie. Z tym, ze my najpierw postaralismy sie o wizy, bo rozne historie slyszelismy, a to ze wizy nie dadza jak zlozone jest sponsorowanie. W styczniu dostalismy wizy oboje czyli ja i moje 2miesieczne wowczas dziecko. Konsul chcial, zebym go przekonala, ze nie zostane w USA z mezem, wiec przygotuj sie na pytania tego typu. Po happy endzie w ambasadzie spedzilismy 3 miesiace w NY i na swieta wybieramy sie drugi raz ale na krocej. Najtrudniejsze z tego wszystkiego bylo zrobienie mlodemu fotki do wizy:) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...