Skocz do zawartości

Wiza J-1 I J-2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Wspolnie z moim narzeczonym jestesmy zainteresowani wyjazdem na program internship (w naszym wypaku bylby to raczej practical training), ale po zasiegnieciu informacji w kilku biurach uznalismy, ze wspolny wyjazd w to sam,o miejsce jest praktycznie niemozliwy. Nas interesuje jedynie wspolny wyjazd.

Natomiast jezeli juz bedziemy malzenstwem, wiem ze istnieje mozliwosc aby jedno z nas wyjechalo na program internship na wizie J-1 a drugie moze mu towarzyszyc jako czlonek rodziny na wizie J-2. I tak zapewne zrobimy, ale nurtuje mjie pewien problem, a mianowicie - druga osoba (mam na mysli ta z wiza J-2) tez ma zamiar podjac zatrudnienie w USA, ale nie chce pracowacx nielegalnie. Z informacji z ambasady USA wiem, ze wiza J-2 nie uprawia do podjecia zatrudnienia, natomiast osoba ta juz po przylocie do USA moze sie starac o work permit/employment authorisation bezposrednio od USCIS.

I tu pojawia sie pytanie - czy ktokolwiek z ucze4stnikow forum orientuje sie, jakie jest prawdopodobienstwo uzyskanbia takiego pozwolenia na prace? Poniewaz nie chcemy pracowac nielegalnie. A moze latwiej jest aby ta druga osoba przed przyjazdem do USA znalazla sobie tak jakas szkole i wjechala na wizie F-1? Lub starac sie o wspolny training, co byloby bardzo trudne, zreszta tez kostowne (dodam, ze w gre nie wchodza praktyki hospitality).

A moze istnieja jakies inne rozwiazania?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale my niestety mamy inny kierunek wyksztalcenia oraz doswiadczenie zawodowe w zwiazku z tym na wspolny internship raczej sie nie zalapiemy. Dlatego chcialabym sie dowiedzec czy ktos z uzytkownikow forum orientuje sie czy bez wiekszych problemow mozna dostac pozwolenie na prace bedac na wizie J2 dla czlonkow rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...