Jump to content

Praca W Californi


Dogboy

Recommended Posts

Hej, chce pojechać do okolic San Diego, wpierw na pare miesięcy popracować, potem najchętniej jak będzie tam miło na trochę dłuzej, proszę was o pomoc bo nie wiem jaką wize wybrać, co z ubezpieczeniem itp, jestem po maturze, kolega powiedzial zebym sie zapisal na studnia i potem lecial na wizie studenckiej. z góry dziękuje za info, pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Na wizie studenckiej i tak nie mógłbyś pracować.

Aha - wiza studencka służy do studiowania w USA.

A w ogóle wszelkie rodzaje wiz masz opisane na stronie ambasady USA:

http://polish.poland...rie-wizowe.html

A jeśli chcesz pojechać tylko na parę miesięcy popracować, to możesz wybrać opcję Work & Travel.

Ale to sporo kosztuje i nie zawsze się zwraca...

Link to comment
Share on other sites

chce pojechać do okolic San Diego, wpierw na pare miesięcy popracować, potem najchętniej jak będzie tam miło na trochę dłuzej, proszę was o pomoc bo nie wiem jaką wize wybrać, co z ubezpieczeniem itp, jestem po maturze, kolega powiedzial zebym sie zapisal na studnia i potem lecial na wizie studenckiej. z góry dziękuje za info, pozdrawiam :)

Taki wyjazd to nie jest taka prosta sprawa, jak Ci się wydaje. Nie ma tak, że sobie "wybierzesz" wizę, polecisz do San Diego i znajdziesz super pracę.

1. Pracę trzeba znaleźć przed wyjazdem, i to pracodawca wychodzi z propozycją zasponsorowania wizy.

2. Pracować można jako stażysta lub praktykant na wizie J-1, ale trzeba być studentem. Poczytaj o dokładnych zasadach. Wówczas też trzeba pracodawcę sobie znaleźć jeszcze przed staraniem się o wizę.

3. Ubezpieczenie trzeba opłacić samemu i na J-1 jest to obowiązek. Ja mam jakieś za około $40 na miesiąc.

4. Zależnie od tego co robisz (jaki kierunek studiów) możesz sobie pojechać na internship robić coś konkretnego albo na work&travel do jakieś "standardowej" wakacyjnej pracy.

5. Na wizie J-1 można pracować przez 12 miesięcy (kiedyś było do 18 miesięcy ale to się chyba zmieniło). Jak chcesz dłużej to pracodawca będzie musiał zaoferować wizę pracowniczą (H-1B), na której można pracować 3 lata z możliwością przedłużenia na kolejne 3.

Nie wiem jakie masz zainteresowania i co chciałbyś robić, ale jeśli studiowałbyś jakiś kierunek techniczny to polecałbym pójść na studia, dobrze się uczyć i na przykład po dwóch latach wziąć urlop i wyjechać na staż.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...