Skocz do zawartości

Problem: Falszywe Stwierdzenie O Bycu Rezydentem?


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gość alik

robilam 1040-NR EZ.. czytalam instrukcje i robilam jak mowili i nic sie nie dalo odpisac poza tymi 2000 tax break i to ze placilam 1000 za ubezpieczenie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po 5 latach (niekoniecznie po kolei) positive presence test.

Tak na marginesie, firma rozliczająca znajomego załatwiła mu $X zwrotu, IRS doliczył się korzystniejszego zwrotu. Jeśli cos jest nie tak to jest szansa, że IRS wspomni o tym. Dostałaś już zwrot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Zostałem rezydentem podatkowym w po 4. roku pobytu w 2012, ale doliczono mi pracę podczas poprzedniego pobytu oddzielonego pobytem w Polsce. Mój presence test miał rubrykę dni przed rokiem nie pamiętam którym, ale były więcej niż 3 lata wstecz. Pamiętaj, że jako F jesteś exempt individual i możesz robić exemption od testu. Robiłaś 8843?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, że mogę się mylić, ale:

Do not count days for which you are an exempt individual. The term "exempt individual " does not refer to someone exempt from U.S. tax, but to anyone in the following categories who is exempt from counting days of presence in the U.S.:

[...]

A student temporarily present in the United States under an "F, " "J, " "M, " or "Q " visa, who substantially complies with the requirements of the visa

[...]

W tym przypadku załączasz 8843 czyli jak każdy na F1.

Stąd możesz być NR dłużej niż test na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alik

Od razu zaznaczam, że mogę się mylić, ale:

Do not count days for which you are an exempt individual. The term "exempt individual " does not refer to someone exempt from U.S. tax, but to anyone in the following categories who is exempt from counting days of presence in the U.S.:

[...]

A student temporarily present in the United States under an "F, " "J, " "M, " or "Q " visa, who substantially complies with the requirements of the visa

[...]

W tym przypadku załączasz 8843 czyli jak każdy na F1.

Stąd możesz być NR dłużej niż test na to wskazuje.

dzieki za pomoc. za rok sie upewnie z VITA i innymi pomocami, czy sie da byc w koncu resedentem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...