Skocz do zawartości

Problem: Falszywe Stwierdzenie O Bycu Rezydentem?


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gość alik

Naprawde nic nie daje? Ja slyszalam ze wtedy mozna robic Turbotax i wtedy dostaje sie duzo wiecej, bo wypelnia sie form 1040EZ, a nie teraz ja wypeliam 1040RN-EZ no i ta 8843 (co za glupie nazwy, tak wogole haha).

Aha, no tak, bo perm resident to ten z GC!

Obywatele maja tzw "punkty szkolne" i dostaja caly podatek sporwotem, ciekawa jestem czy to dotyczy permanent resident???

troche zrobilismy off-topic. ale teraz juz chyba kazdy rozumie ze ze wzgledu na male zarobki i nijaki tax back $, staralam sie wykorzystywac kazda legalna okazje zeby wpadlo mi pare centow, za otwieranie konta bankowego. Key bank dal $150. tylko raz, no ale zawsze cos, aby do gratuation i potem praca ktora powala na dobre wynagriodzenie, na pewno wiecej niz teraz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że dostałaś tak mało nie znaczy, że jako tax resident dostaniesz więcej. Zależy ile miałaś tax withhold.

Twoje podatki zależą nie tylko od tego czy jesteś tax resident czy nie, ale od rodzaju pracy. Jako student międzynarodowy nie za wiele to Ci zmienia. Podatki są prawie identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Poproszę o poradę w sprawach podatkowych .W 2013 roku w maju wygrałem GC i od razu wyjechałem na wycieczkę do USA . Po dwu tygodniach

wróciłem do kraju . Następnie w sierpniu 2013 roku wyjechałem z rodziną na Florydę .Tutaj ja oraz żona uczymy się w szkole ESOL języka . A córka

uczęszcza do szkoły oraz pracuje sobie (na part time ,ma 17 lat ) . Ona rozliczyła i wysłała swoje formulaże 1040 jako singiel .Natomiast poproszę

o poradę co ze mną i żoną czy musimy coś wysłać do tego IRS czy ponieważ nic (zero $) nie zarobiliśmy możemy sobie spokojnie tutaj mieszkać ?

Jedyne dochody mamy w Polsce i również opodatkowane w Polsce to jest wynajem . Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...