Skocz do zawartości

Osiemnastka W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów ;)

Słuchajcie chciałabym poznać wasze opinie na temat wycieczki do USA kiedy to mam skończone aż całe 18 lat ;) wiem, że się tu zgadują raczej kilka lat starsi wycieczkowicze, no ale ja nie dam rady zaczekać z tą wycieczką do 21 roku życia. Chciałabym jechać na jakieś 2tyg, oczywiście objazdowo, może być z biurem podróży, a najlepiej z kimś kto organizuje na forum, ale kto by chciał takiego młodziaka? :) na marginesie to ja jestem ogarnięta, nie trzeba mnie za rączkę prowadzać.

ogólnie chciałabym poznać wasze zdanie. wiem, że jeśli chodzi o imprezy, alkohol itd to mój wiek mocno stoi na przeszkodzie, ale ja akurat wolałabym, żeby wszystkie chwile spędzone w USA zostały mi w głowie, a nie konkretnie wyparowały z %(chociaż fajnie byłoby jakieś chwile lekko 'uświetnić') ;) a co do imprezy to bym myślała na miejscu.

nie wiem jak realnie do tego podejść, nie wiem jak z wizą- mam przedstawić, że mam dokąd wracać tzn. zaświadczenie ze szkoły(zaoczna)?że mam rodziców? dom(mieszkam sama)?

kurczę harowałam na te usa w cholernym kebebie przez całą dobę, niezliczone dorywcze,grosz do grosza. no a teraz rzuciałam pracę(raczej),mam 10tys., kupę wolnego czasu i chcę do usa. nie wiem czy na 2tyg. wystarczy, ale o tym później. konkretnie interesuje mnie co sądzicie o tej wizie?

w ogóle jak myślę nierealnie to sprowadźcie mnie na ziemię, zanim kompletnie się wczuję i zacznę się pakować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jechać na wycieczkę to czemu nie? Jeśli masz 18 lat to po prostu nie będziesz mogła pić alkoholu ani pewnie do większości klubów i barów nie wejdziesz. Problem może też być z wypożyczeniem samochodu. Poza tym wiek nie ma chyba za bardzo znaczenia. Jeśli masz kasę na wyjazd i chodzisz do szkoły, nie masz nic przeskrobane z prawem ani nie masz np. rodziny, która jest w USA nielegalnie to nie ma powodu obawiać się o wizę turystyczną. Znajdź wycieczkę i jedź. Dla osób w twoim wieku są różne obozy językowe, w czasie których są też wycieczki autokarowe po okolicy. Nie wiem tylko ile takie coś kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym nie korzystać z ofert biur turystycznych, a szczególnie jeśli chodzi o USA. Poza tym lepiej z kimś coś sobie zorganizować. Zależy jeszcze gdzie chcesz lecieć, pewnie NYC. Jeśli chodzi o koszty to znajdując dobrą oferte 10k na dwa tygodnie to naprawdę dobra suma, nawet na Nowy Jork i okolice. Z imprezami nie byłoby mniejszego problemu, ponieważ jest wiele miejsc dla nastolatków, oczywiście bez alkoholu, a tak w ogólę to nie rozumiem osób, które narzekają z tego powodu.

Aktualnie sam jestem w NYC. Dostałem małe, ale ważne zlecenie i od razu wykorzystuje wolne zostając kilka dni dłużej ze względu na przypadającą rocznice 9/11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym obozem językowym to nie bardzo, nie widzi mi się jechać do NYC i uczyć się po 5godz dziennie i robić/chodzić tam gdzie ktoś mi pozwoli lub nie..

co do hotelu to wiem, że najpierw musiałabym się zorientować gdzie by mnie przygarnęli(ale raczej nie byłabym sama, planuję pobyt z osobą powyżej 21r. )

a wiecie może coś na temat takich wyjazdów: http://www.wycieczkadousa.pl/ organizowanych przez prywatnych ludzi?

brian- tak z ciekawości- 9/11 ten dzień wygląda jakoś szczególnie inaczej w NYC?tzn pewnie wszędzie o tym słychać, ale ludzie inaczej podchodzą w ten dzień do pracy/szkoły?

chyba, że jestes pierwszy raz na 9/11, więc ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...