Skocz do zawartości

Wiza A Zmiana Danych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie - wiem, że pojawiały się już posty co z aktualną wizą przy zmianie nazwiska jednak mój problem jest troszkę inny...

Otóż - mój problem dotyczy zmiany imienia, całe życie używałam innego niż dokładnie to co widniało w dokumentach i w końcu kiedyś aby uniknąć dalszych pomyłek je oficjalnie zmienić. Po zmianie imienia nie zmieniłam paszportu (miał jeszcze długą ważność). I nagle okazało się, że na gwałt potrzebuję wizy do USA, nie było czasu na wyrabianie nowego paszportu, wiza została zatem wpisana do paszportu ze starym imieniem. Na tej wizie i z paszportem z dawnym imieniem wjeżdżałam do USA 3x i nigdy nie było najmniejszego problemu.

Problem pojawił się jednak teraz - kończy mi się stary paszport i troszkę nie wiem co zrobić. Wiza jest jeszcze ważna i nie chciałabym wyrabiać nowej (dodatkowy koszt). Jednak pytanie - czy mogę latać np z 2-ma paszportami (w każdym inne imię) lub 2-ma paszportami i decyzją o zmianie imienia? (w języku polskim).

Sytuacja wiem, że raczej nietypowa.. jednak może ktoś będzie w stanie poradzić mi co powinnam zrobić?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwa jest podróż z dwoma paszportami, w przypadku, kiedy jeden stracił ważność, ale wiza w nim jest nadal ważna.

Wiem też, że po wyrobieniu paszportu na nowe nazwisko (np. po ślubie), takie jeżdżenie nadal jest możliwe, ale w zanadrzu trzeba mieć papier poświadczający, że to ciągle ta sama osoba.

Myślę więc, że u Ciebie też będzie taka możliwość.

Może napisz do ambasady i zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...