Skocz do zawartości

Jaka firma najlepsza na Internship?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

planuje wyjazd na Internship do USA i mam w zwiazku z tym jedno pytanie (z gory przepraszam jesli byl juz taki lub podobny temat, ale przegladalem forum i nie znalazlem tych informacji) - jaka firme w Polsce polecilibyscie do organizacji tego wyjazdu?

nie chodzi mi w sumie o koszty, ale o jak najwieksze prawdopodobienstwa zalatwienia wszystkiego?

i jak jest z terminami wyjazdow na Internship'a, obowiazuja jakies ramy czasowe jak w przypadku work&travel?

z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
obowiazuja jakies ramy czasowe jak w przypadku work&travel?

Nie obowiazuja...

Nie dziw sie, ze nikt nie wymienia Ci nazw "najlepszych" organizatorow Internshipu. Pracownicy biur nie maja szans na taka nieuczciwa forme reklamy na naszym Forum (i cale szczescie), a doradzanie, ktore biuro najlepiej zalatwi dla Ciebie wyjazd na praktyki ma w sobie cos z rosyjskiej ruletki. Niestety, ale musisz sam sie na wlasnej skorze przekonac... Bo doradzic konkretnie jest prawie niemozliwe.

A co Cie interesuje? Powazne praktyki czy po prostu wyjazd, bez wzgledu na rodzaj pracy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiazuja jakies ramy czasowe jak w przypadku work&travel?

Nie obowiazuja...

Na internship mozna przebywac up to 18 months. To tak w kwestii obowiazujacych ram czasowych :)

Mozna rzecz jasna przedluzac pobyt na wizie H1B etc, ale to juz zupelnie inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiadomie napisalem, ze nie obowiazuja - bo z doswiadczen znajomych wiem, ze niemal zadne zasady dotyczace Internshipu nie sprawdzaja sie w praktyce.

I tak znam na przyklad osoby, ktore na Internship wyjechaly co najmniej dwa razy - x razy po 18 miesiecy, choc wszyscy mowia, iz te praktyki mozna odbyc tylko raz w zyciu i tylko do lacznego okresu 18 miesiecy. 8)

Byla to z mojej strony malutka prowokacja - czekalem kto sie odezwie. :smt040 I spodziewalem sie wlasnie Dagmarci...

Moglem natomiast inaczej zacytowac Paula Garcie:

i jak jest z terminami wyjazdow na Internship'a, obowiazuja jakies ramy czasowe jak w przypadku work&travel?  

Nie obowiazuja - mozesz wyjechac w kazdym momencie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obowiazuja...

Nie dziw sie, ze nikt nie wymienia Ci nazw "najlepszych" organizatorow Internshipu. Pracownicy biur nie maja szans na taka nieuczciwa forme reklamy na naszym Forum (i cale szczescie), a doradzanie, ktore biuro najlepiej zalatwi dla Ciebie wyjazd na praktyki ma w sobie cos z rosyjskiej ruletki. Niestety, ale musisz sam sie na wlasnej skorze przekonac... Bo doradzic konkretnie jest prawie niemozliwe.

A co Cie interesuje? Powazne praktyki czy po prostu wyjazd, bez wzgledu na rodzaj pracy?  :)

chodzilo mi raczej nie o reklame, ale o indywidualne doswiadczenia osob , ktore korzystaly z tego typu ofert, ale ok, zapytam wiec inaczej -

co sadzicie o almaturze w konteksie organizacji wyjazdu na intership'a?

ja bylem na work&travel raz z almaturu akurat i w sumie nie moge narzekac.

a co do Twojego pytania, to priorytetem jest dla mnie sam wyjazd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o almaturze w kontekscie organizacji wyjazdu na intership'a?

A widzisz, juz wiemy cos wiecej. :)

Jezeli Almatur wciaz wspolpracuje z CIEE, to mozesz sie spodziewac dosc rygorystycznego podchodzenia do zgodnosci kierunku studiow z wybrana praktyka itd...

Dlatego spytalem na czym Ci najbardziej zalezy. Bo sa przeciez takie biura (i amerykanskie organizacje), ktore mniej skrupulatnie patrza na to co studiowales etc. Chyba ze nie mialbys klopotow ze znalezieniem praktyki zgodnej z tym, czego sie nauczyles. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, i to jest bardzo przydatna informacja :) , dzieki

a w swietle tego co napisales, to jakies biura (organizacje amerykanskie) polecasz do posrednictwa w organizacji takiego wyjazdu w przypadku kiedy praktyka troszke mniej pokrywa sie z kierunkiem studiow?

nie wiem jeszcze czy ma to tutaj jakies znaczenie ale dodam, ze skonczylem studia w zeszlym roku.

ps. dzieki z gory za pomoc i informacje

ps1. wierze w Twoja rzetelnosc, ale w wypadku jakbys nie chcial byc posadzony o reklame ktorejs z firm to poprosze o info na priv

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

"Jezeli Almatur wciaz wspolpracuje z CIEE, to mozesz sie spodziewac dosc rygorystycznego podchodzenia do zgodnosci kierunku studiow z wybrana praktyka itd...

Dlatego spytalem na czym Ci najbardziej zalezy. Bo sa przeciez takie biura (i amerykanskie organizacje), ktore mniej skrupulatnie patrza na to co studiowales etc. Chyba ze nie mialbys klopotow ze znalezieniem praktyki zgodnej z tym, czego sie nauczyles. :wink:"

"

Chomik, ktore organizacje w takim razie polecasz jako patrzace mniej skrupulatnie na zgodnosc studiow z praktykami? :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...