Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna - Odmowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj mój chłopak starał się o wizę turystyczną. Ja posiadam zieloną kartę. Na wzniosku wypisał, że jedzie do znajomego, czyli mojego ojczyma, który jest obywatelem Usa. Nie wspominał o mnie bo było by to pewne, że jedzie do mnie i mógłby tam zostać. Aktualnie jestem w PL, ponieważ wróciłam po chłopaka, żeby zabrać go na trochę do Usa. Rozmowa trwała aż 5min. Konsul zadał kilka pytań w tym o pracę, dokąd jedzie i kiedy ostatnio ten znajomy był w PL a był kilkanaście lat temu. Po tym pytaniu praktycznie rozmowa się skończyła i konsul odesłał z kwitkiem, że nie wykazał więzi z PL. Jak miał udowodnić, że te więzi są jeśli nie pytał o nic więcej.. Sposób w jaki konsu rozmawiał z moim chłopakiem był bardzo lekceważący, ani razu na niego nie spojrzał tylko ciąglę oczy w komputer..

Mamy zamiar ponownie udać się po wizę jeszcze w tym roku.. tylko czy jest sens jeśli sytuacja się nie zmieniła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jesli wam zależy to jasne ze jest sens nawet w tym roku starac sie ponownie, widocznie nie mial tym razem szcześcia, ja byłam po 3 tygodniach od odmowy i dostałam , z tym ze trzeba pamietac ze kazda sytuacja jest inna i tez zalezy na jakiego konsula sie trafi, na waszym miejscu starałabym sie pod koniec listopada i jako powod wyjazdu , odwiedziny znajomych na Święta. Ale Mówie nigdy nie ma gwarancji , aczkolwiek ja bym próbowała!!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie być razem to nie zrażajcie sie konsulem. Wiem jakie to jest frustrujące kiedy jakiś urzędnik staje na drodze i sama rozmowa też nie jest przyjemna. No i oczywiście wszystkie opłaty z tym związane :( Niestety trzeba przez to przejść jeśli chłopak chce wize...Najlepiej odczekajcie troche i spróbujcie jeszcze raz. Będe trzymać za was kciuki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie być razem to nie zrażajcie sie konsulem. Wiem jakie to jest frustrujące kiedy jakiś urzędnik staje na drodze i sama rozmowa też nie jest przyjemna. No i oczywiście wszystkie opłaty z tym związane :( Niestety trzeba przez to przejść jeśli chłopak chce wize...Najlepiej odczekajcie troche i spróbujcie jeszcze raz. Będe trzymać za was kciuki! :)

Maja, jestem pod wrazeniem awatara. Czy w Zalewie Szczecinskim tez mozna surfowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja, jestem pod wrazeniem awatara. Czy w Zalewie Szczecinskim tez mozna surfowac ?

wydaje mi się, że to nie temat zgodny z Twoim pytaniem, zbędne jest tu.

Dzięki wszystkim za dość poztywne odpowiedzi. Na pewno spróbujemy jeszcze raz bo bardzo nam na tym zależy. :)

P.S. sorry za pomylenie działów i dzieki za przeniesienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...